Śródziemnomorski rejs – najatrakcyjniejsze porty na trasie

Wynajęcie jachtu w trakcie pobytu w basenie Morza Śródziemnego to świetny pomysł na wakacyjną przygodę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad wypożyczeniem z rodziną lub znajomymi jachtów w Grecji to sprawdź, jaki port warto odwiedzić w czasie wycieczki.

Magia starożytnej Krety

Kreta to największa grecka wyspa znajdująca się w basenie Morza Śródziemnego. Posiada bogatą historię sięgającą VII wieku p.n.e.. Na wyspie znajduje się kilka portów, m.in. port w Heraklionie, który jest największym portem na wyspie. Obsługuje rocznie 2 miliony pasażerów. Warto w nim zacumować, by zwiedzić miasto pełne zabytków i muzeów. W samym porcie możesz zobaczyć Rocca al Mare – średniowieczną fortecę. Spacerując w głąb miasta, masz możliwość odwiedzenia Muzeum Archeologicznego lub zobaczenia murów miejskich z bastionem Martinengo, a następnie zjedzenia pysznych owoców morza i prawdziwej greckiej sałatki w lokalnej tawernie.

Romantyczny pobyt we Włoszech

Sycylia to największa wyspa Morza Śródziemnego. Jeśli interesuje Cię czarter jachtów we Włoszech, to Sycylia, znana z kultowego filmu „Ojciec chrzestny”, będzie doskonałym miejscem na odpoczynek. Jednym z portów na wyspie są Syrakuzy, antyczne miasto przyciągające turystów wyjątkowym klimatem. W Syrakuzach znajduje się Plac Archimedesa, pałac Montalto, katedra Syrakuz, kościół świętej Łucji (patronki miasta), a także tradycyjny targ Ortigia, na którym sprzedawane są ryby, owoce morza i lokalne sery. Ze względu na bogactwo dziedzictwa historycznego, jakie reprezentuje sobą miasto, zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =