Śródziemnomorski rejs – najatrakcyjniejsze porty na trasie

Wynajęcie jachtu w trakcie pobytu w basenie Morza Śródziemnego to świetny pomysł na wakacyjną przygodę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad wypożyczeniem z rodziną lub znajomymi jachtów w Grecji to sprawdź, jaki port warto odwiedzić w czasie wycieczki.

Magia starożytnej Krety

Kreta to największa grecka wyspa znajdująca się w basenie Morza Śródziemnego. Posiada bogatą historię sięgającą VII wieku p.n.e.. Na wyspie znajduje się kilka portów, m.in. port w Heraklionie, który jest największym portem na wyspie. Obsługuje rocznie 2 miliony pasażerów. Warto w nim zacumować, by zwiedzić miasto pełne zabytków i muzeów. W samym porcie możesz zobaczyć Rocca al Mare – średniowieczną fortecę. Spacerując w głąb miasta, masz możliwość odwiedzenia Muzeum Archeologicznego lub zobaczenia murów miejskich z bastionem Martinengo, a następnie zjedzenia pysznych owoców morza i prawdziwej greckiej sałatki w lokalnej tawernie.

Romantyczny pobyt we Włoszech

Sycylia to największa wyspa Morza Śródziemnego. Jeśli interesuje Cię czarter jachtów we Włoszech, to Sycylia, znana z kultowego filmu „Ojciec chrzestny”, będzie doskonałym miejscem na odpoczynek. Jednym z portów na wyspie są Syrakuzy, antyczne miasto przyciągające turystów wyjątkowym klimatem. W Syrakuzach znajduje się Plac Archimedesa, pałac Montalto, katedra Syrakuz, kościół świętej Łucji (patronki miasta), a także tradycyjny targ Ortigia, na którym sprzedawane są ryby, owoce morza i lokalne sery. Ze względu na bogactwo dziedzictwa historycznego, jakie reprezentuje sobą miasto, zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =