Jak należy dbać o zęby?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twoje zęby są jedną z najważniejszych części Twojego ciała. Są również jedną z najbardziej widocznych.

Aby utrzymać je w zdrowiu, musisz o nie dbać. Oto kilka wskazówek:

Szczotkowanie

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem i używaj nici dentystycznej co najmniej raz dziennie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szczotkowania lub nitkowania, poproś swojego dentystę lub higienistkę stomatologiczną, aby pokazali Ci, jak robić to prawidłowo.

Ogranicz podjadanie między posiłkami i jedz więcej owoców, warzyw i innych produktów zawierających wapń i witaminę D. Te produkty pomogą utrzymać mocne zęby.

Nitkowanie

Codziennie używaj nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni między zębami i poniżej linii dziąseł. Nitkowanie jest ważne, ponieważ usuwa płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, do której nie dociera szczotkowanie.

Wizyty u stomatologa

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę w celu wykonania badań kontrolnych i profesjonalnego czyszczenia. Twój dentysta może również zalecić sposoby poprawy zdrowia jamy ustnej w domu, takie jak zmiana szczoteczki do zębów lub dodanie fluoru do wody. 

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi to dentysta Tychy, jest miastem, gdzie wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aikido – Czy to dobry sport dla dzieci?
Aikido – Czy to dobry sport dla dzieci?
Aikido jest japońską sztuką walki opracowaną przez Morihei Ueshiba jako synteza jego studiów walki, filozofii i wierzeń religijnych. Aikido jest […]
Elementy nowoczesnej architektury miejskiej
Elementy nowoczesnej architektury miejskiej
Obecnie ogromną uwagę przywiązuje się zaaranżowana przestrzeni zewnętrznej. To też nie ma się co dziwić, że firmy czy też sklepy […]
Spośród jakich akumulatorów samochodowych można wybrać urządzenie, które spełni nasze potrzeby?
Spośród jakich akumulatorów samochodowych można wybrać urządzenie, które spełni nasze potrzeby?
Samochodu nie można uruchomić, jeśli nie posiada akumulatora. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Najczęściej wybierane są baterie: kwasowo-ołowiowe, […]