Jak dbać o skórę ciała?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra wymaga codziennej oraz odpowiedniej pielęgnacji. Narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia oraz działanie promieni słonecznych. Każdy z nas chciałby mieć piękną oraz gładką skórę. W tym celu należy przestrzegać podstawowych zasad. O czym warto pamiętać?

Nawilżanie

To absolutna konieczność. Po osuszeniu skóry ręcznikiem (w delikatny sposób) używamy kremów przeznaczonych do danego typu skóry, jak i odpowiedniego miejsca. Warto stosować krem z kolagenem, który ujędrnia skórę. Preparaty powinny być bogate w składniki odżywcze.

Odpowiednia ochrona

Promienie słoneczne są groźne dla skóry, prowadzą do wysuszenia. Kosmetyki z filtrem powodują zatrzymanie wody w organizmie. W godzinach popołudniowych w okresie letnim należy unikać słońca. Warunki atmosferyczne również wpływają na stan skóry. Podczas mrozów należy się ciepło ubierać, aby nie narazić skóry na przesuszenie.

Zbilansowana dieta

Odpowiednia dieta wpływa zbawiennie nie tylko na figurę. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe mają odzwierciedlenie w stanie naszej skóry. Ponadto należy dbać o odpowiednie nawodnienie. Warto pić dużo wody mineralnej oraz herbatę. Warto zadbać również o odpowiednią suplementację. Oferta warta uwagi jest dostępna na stronie https://noblemedica.pl/prodcut-category/suplementy/.

Nawyki i nałogi

Zgubne nałogi wpływają niekorzystnie na całe nasze życie. Palenie papierosów oraz picie alkoholu ma bardzo zły wpływ na stan skóry. Aby poprawić cerę, należy zerwać z nałogami. Warto pamiętać również o wysypianiu się, wysiłku fizycznym oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto jeść sałatki?
Dlaczego warto jeść sałatki?
O tym, że świeże warzywa odgrywają w diecie człowieka dużą rolę, chyba nikomu już nie trzeba mówić. Błonnik, szereg witamin […]
Meble, które zdobią wnętrze
Meble, które zdobią wnętrze
Wystrój pokoju zależy oczywiście w dużej mierze od mebli i dodatków. Czasami wymieniając jeden element aranżacji, możemy diametralnie odmienić postrzeganie […]
Jak wygląda budowa biurowca – co jest wykorzystywane podczas jego wznoszenia?
Jak wygląda budowa biurowca – co jest wykorzystywane podczas jego wznoszenia?
Budownictwo biurowe to wznoszenie budynków przy użyciu innych metod niż ma to miejsce w przypadku budownictwa wielorodzinnego czy przemysłowego. Ich […]