Aikido – Czy to dobry sport dla dzieci?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aikido jest japońską sztuką walki opracowaną przez Morihei Ueshiba jako synteza jego studiów walki, filozofii i wierzeń religijnych. Aikido jest często tłumaczone jako „droga zjednoczenia (z) energii życiowej” lub jako „droga harmonijnego ducha”. Celem Ueshiby było stworzenie sztuki, której praktycy mogliby używać do obrony, jednocześnie chroniąc napastnika przed krzywdą.

Techniki aikido

Techniki aikido składają się głównie z technik rzucania i unieruchamiania. Sztuka została później rozszerzona o praktyki lecznicze, a także instruktaż posługiwania się mieczem. Aikido wykonuje się w pozycji stojącej z wyciągniętymi ramionami i dłońmi skierowanymi do napastnika. Pozwala to na szybkie reakcje i większy kontakt z napastnikiem niż gdyby ręce były trzymane blisko ciała.

Czy aikido jest zdrowe?

Trenowanie aikido ma szereg korzyści zdrowotnych które sprawiają, że jest to atrakcyjna sztuka do praktykowania. Może poprawić równowagę i koordynację, zwiększyć elastyczność, zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, poprawić techniki oddychania i promować utratę wagi. Oprócz tych korzyści, Aikido zapewnia również poczucie samoobrony, które jest przydatne w rzeczywistych sytuacjach.

Czy aikido uczy prawdziwej walki?

Tak. Aikido to sztuka walki, która skupia się na samoobronie. Uczy, jak bronić się przed napastnikiem bez wyrządzania mu krzywdy. Oznacza to, że Aikido skupia się raczej na rzucaniu, przyszpilaniu i unieruchamianiu przeciwnika niż na uderzaniu go pięściami lub bronią.

Czy aikido jest odpowiednie dla dzieci?

Tak. Aikido jest świetną sztuką walki dla dzieci, ponieważ uczy je dyscypliny, skupienia i technik samoobrony, które mogą być wykorzystane w realnych sytuacjach życiowych. Zajęcia są dostosowane do grupy wiekowej i umiejętności każdego dziecka, więc nie będą się nudzić ani frustrować materiałem. Zapisz swoje dziecko na stronie: http://www.aikidokids.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy montaż moskitier okiennych jest trudny?
Czy montaż moskitier okiennych jest trudny?
W sezonie wiosennym i letnim korzystanie z uroków wyższych temperatur w swoim domu lub mieszkaniu jest częstokroć utrudnione ze względu […]
Kominki – ważne aspekty, jakie należy brać przy ich zakupie
Kominki – ważne aspekty, jakie należy brać przy ich zakupie
Wybór kominka do domu nie jest łatwym zadaniem, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników.  Czym się najlepiej kierować przy wyborze […]
Maszyny i urządzenia piekarnicze – jakie są ich rodzaje?
Maszyny i urządzenia piekarnicze – jakie są ich rodzaje?
Piekarnia jest najważniejszą częścią każdego zakładu przetwórstwa spożywczego. To miejsce, w którym surowce są przekształcane w towary, które mogą być […]