Aikido – Czy to dobry sport dla dzieci?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aikido jest japońską sztuką walki opracowaną przez Morihei Ueshiba jako synteza jego studiów walki, filozofii i wierzeń religijnych. Aikido jest często tłumaczone jako „droga zjednoczenia (z) energii życiowej” lub jako „droga harmonijnego ducha”. Celem Ueshiby było stworzenie sztuki, której praktycy mogliby używać do obrony, jednocześnie chroniąc napastnika przed krzywdą.

Techniki aikido

Techniki aikido składają się głównie z technik rzucania i unieruchamiania. Sztuka została później rozszerzona o praktyki lecznicze, a także instruktaż posługiwania się mieczem. Aikido wykonuje się w pozycji stojącej z wyciągniętymi ramionami i dłońmi skierowanymi do napastnika. Pozwala to na szybkie reakcje i większy kontakt z napastnikiem niż gdyby ręce były trzymane blisko ciała.

Czy aikido jest zdrowe?

Trenowanie aikido ma szereg korzyści zdrowotnych które sprawiają, że jest to atrakcyjna sztuka do praktykowania. Może poprawić równowagę i koordynację, zwiększyć elastyczność, zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, poprawić techniki oddychania i promować utratę wagi. Oprócz tych korzyści, Aikido zapewnia również poczucie samoobrony, które jest przydatne w rzeczywistych sytuacjach.

Czy aikido uczy prawdziwej walki?

Tak. Aikido to sztuka walki, która skupia się na samoobronie. Uczy, jak bronić się przed napastnikiem bez wyrządzania mu krzywdy. Oznacza to, że Aikido skupia się raczej na rzucaniu, przyszpilaniu i unieruchamianiu przeciwnika niż na uderzaniu go pięściami lub bronią.

Czy aikido jest odpowiednie dla dzieci?

Tak. Aikido jest świetną sztuką walki dla dzieci, ponieważ uczy je dyscypliny, skupienia i technik samoobrony, które mogą być wykorzystane w realnych sytuacjach życiowych. Zajęcia są dostosowane do grupy wiekowej i umiejętności każdego dziecka, więc nie będą się nudzić ani frustrować materiałem. Zapisz swoje dziecko na stronie: http://www.aikidokids.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu powierzyć aranżację wnętrz w mieszkaniu?
Komu powierzyć aranżację wnętrz w mieszkaniu?
Aranżacja wnętrza mieszkania jest znaczącą inwestycją i ważne jest, aby wybrać odpowiednią osobę do tego zadania. Jeśli planujesz zmienić wygląd […]
Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki?
Do jakich prac wykorzystuje się podnośniki?
Wiele prac naprawczych, remontowych czy na budowie wykonywać trzeba na wysokościach, w miejscach trudno dostępnych. Z pomocą robotnikom przychodzi technika […]
Jak polepszyć wydajność pracy podczas przeładunku towarów?
Jak polepszyć wydajność pracy podczas przeładunku towarów?
Towary nigdy nie są przechowywane w magazynach zbyt długo. Każdy produkt jest bowiem przechowywany tylko przez jakiś czas, a później […]