Rodzaje liposukcji – Która będzie najlepsza dla Ciebie?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów liposukcji, ale wszystkie polegają na usunięciu tłuszczu spod skóry. Najczęstsze miejsca, w których przeprowadza się tę procedurę to okolice brzucha i ud, choć może być ona również stosowana do usuwania nadmiaru tłuszczu z ramion lub innych części ciała.

Jak to działa?

Komórki tłuszczowe są rozpuszczane i usuwane przez rurkę zwaną kaniulą, która jest wprowadzana przez małe nacięcia w skórze. Kaniula jest podłączona do małego urządzenia ssącego, które odsysa komórki tłuszczowe. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, z lub bez sedacji lub w znieczuleniu ogólnym. Liposukcja trwa zwykle około godziny lub dwóch, w zależności od wielkości leczonego obszaru. Liposukcja może być wykonywana na wielu częściach ciała, w tym na brzuchu, udach i kolanach, plecach, ramionach i klatce piersiowej. Może być również stosowana do poprawy konturów wokół implantów lub innych blizn chirurgicznych.

Rodzaje liposukcji

  1. Liposukcja klasyczna: Procedura ta, znana również jako lipektomia ssąca, usuwa tłuszcz spod skóry. Liposukcja polega na wprowadzeniu małej rurki do obszaru, w którym znajduje się tłuszcz, a następnie wytworzeniu ssania poprzez pompowanie płynów przez rurkę. Metoda ta jest również określana jako „liposukcja tumescencyjna”, ponieważ wykorzystuje płyn znieczulający (roztwór tumescencyjny), który zawiera środki znieczulające i inne leki.
  2. Liposukcja wibracyjna: Jest to nowsza forma liposukcji, która wykorzystuje wibracje do rozbicia komórek tłuszczowych i usunięcia ich z organizmu. Liposukcja wibracyjna może być stosowana do leczenia większych obszarów tłuszczu i może powodować mniej siniaków niż inne rodzaje liposukcji.
  3. Liposukcja laserowa: Liposukcja laserowa wykorzystuje laser do rozbijania komórek tłuszczowych i usuwania ich z organizmu. Ten rodzaj liposukcji może być stosowany tylko na małych obszarach tłuszczu, takich jak obszary wokół kolan i kostek.
  4. Liposukcja ultradźwiękowa: Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale dźwiękowe do rozbijania komórek tłuszczowych i usuwania ich z organizmu. Liposukcja ultradźwiękowa może być stosowana do leczenia większych obszarów tłuszczu, chociaż może być bardziej bolesna niż inne rodzaje liposukcji. Ten rodzaj liposukcji jest często stosowany w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak liposukcja tumescencyjna lub wibracyjna. Jeśli chcesz przeprowadzić na sobie odchudzanie ultradźwiękami Kraków jest miejscem, gdzie są najlepsze kliniki urody w Polsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są rodzaje tektury?
Jakie są rodzaje tektury?
Prowadzenie sklepu internetowego, przeprowadzki lub porządkowanie domowego magazynu: opakowania tekturowe przydają się w wielu miejscach i sytuacjach. Warto poznać rodzaje […]
Żaluzje czy rolety?
Żaluzje czy rolety?
Żaluzje oraz rolety są nieodłącznym partnerem okien oraz drzwi balkonowych. Dzięki nim światło nie dostaje się do wnętrza pomieszczenia w […]
5 faktów o prosecco
5 faktów o prosecco
Nie ma chyba na świecie osoby, która nazywałaby się miłośnikiem wina, a jednocześnie ani razu w życiu nie próbowała prosecco. […]