Jakie urządzenia powinny zakupić początkujące galwanizernie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W galwanizerni znajduje się wiele różnych rodzajów urządzeń, ale najważniejsze z nich to:

Prostowniki galwaniczne

Są to urządzenia, które przekształcają prąd zmienny w prąd stały. Podwyższają one napięcie do poziomu potrzebnego do galwanizacji, a następnie zmniejszają je z powrotem. Prostowniki galwaniczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna i miedź. Są zaprojektowane do obsługi dużych obciążeń prądowych i mają długą żywotność.

Ogniwa elektrolityczne

Służą one do osadzania metalu na galwanizowanym przedmiocie. Ogniwa mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub szkła i mają różne wzory w zależności od tego, jaki rodzaj galwanizacji jest wykonywany. Istnieją płaskie, cylindryczne i kwadratowe projekty dostępne dla każdego rodzaju płyty.

Zbiorniki galwaniczne

To właśnie w nich przedmioty poddawane galwanizacji będą zanurzane w roztworze elektrolitu. Zbiorniki mają różne rozmiary i kształty w zależności od tego, jaki rodzaj galwanizacji jest wykonywany i jak duże są przedmioty poddawane galwanizacji.

Suszarki galwaniczne

Suszarki te pomagają usunąć wilgoć z przedmiotu przed umieszczeniem go w zbiorniku do galwanizacji. Są one również używane po zakończeniu galwanizacji, aby usunąć nadmiar pozostałości chemicznych pozostałych na przedmiocie po zakończeniu galwanizacji.

Przekładniki napięciowe

Przekładniki napięciowe przekształcają prąd zmienny w prąd stały, potrzebny do procesów galwanicznych wymagających prądu stałego, takich jak galwanizacja, cynowanie i chromowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze dozownika do mydła?
Czym się kierować przy wyborze dozownika do mydła?
Dozowniki mydła są we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach. Ale przed zakupem dozownika mydła, jest kilka rzeczy do rozważenia: Ile […]
Jak zadbać o swój wygląd po przejściu chemioterapii?
Jak zadbać o swój wygląd po przejściu chemioterapii?
Chemioterapia to agresywna forma leczenia, która zmienia życie każdego chorego. Słynie z wywoływania szeregu zmian, które zachodzą w wyglądzie pacjenta. […]
Praktyczne prezenty
Praktyczne prezenty
Kiedy nadarza się okazja kupna prezentu warto zadbać o to, aby był on praktyczny. Dzięki temu jest większa szansa, że […]