W jakich branżach na rynku zatrudniani są pracownicy z Ukrainy?

Ukraińscy pracownicy są zatrudnieni na rynku w różnych branżach. Oferty pracy dla Ukraińców w Polsce opiewają w takie zawody jak sprzątaczki, kelnerzy, budowlańcy i malarze. Ukraińscy pracownicy są uważani za dobrych pracowników, ponieważ ciężko pracują i mają dobre umiejętności. Oto lista niektórych branż, w których zatrudnieni są ukraińscy pracownicy:

Przemysł budowlany

Branża budowlana jest jedną z najbardziej popularnych branż dla ukraińskich pracowników. Są oni zatrudnieni głównie jako elektrycy, hydraulicy, stolarze i murarze. Mają wieloletnie doświadczenie w tej branży i z łatwością wykonują każde zadanie.

Przemysł związany z przygotowywaniem żywności

Jest to kolejna popularna branża dla ukraińskich pracowników, którzy przyjeżdżają do Polski. Pracują oni jako kucharze i ręce kuchenne w restauracjach, kawiarniach i hotelach w całym kraju. Do ich głównych obowiązków należy przygotowywanie potraw takich jak sałatki, zupy, kanapki itp., obsługa klientów i sprzątanie po zakończeniu zmiany.

Branża detaliczna

W tym sektorze pracownicy z Ukrainy pomagają właścicielom sklepów, wykonując takie zadania, jak zapasy na półkach i sprzątanie po godzinach zamknięcia, aby wszystko wyglądało schludnie i czysto, gdy otwierają ponownie rano. Pomagają również przy obsłudze kas fiskalnych, pakowaniu artykułów spożywczych itp, co wiąże się z koniecznością podnoszenia dużych ciężarów. Branża detaliczna jest jedną z najbardziej popularnych branż dla Ukraińców, którzy szukają pracy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + siedemnaście =