Jakie podzespoły najczęściej ulegają awarii podczas eksploatacji samochodu?

O niektórych markach samochodów mówi się, że są praktycznie bezawaryjne, o innych wręcz przeciwnie. Prawda jest jednak taka, że o każdy egzemplarz należy odpowiednio zadbać. Niezbędne są regularne przeglądy, serwisowanie i wymiana części.  A i tak wraz z upływającym czasem trzeba się liczyć z awariami. Które podzespoły zatem najczęściej ulegają uszkodzeniom?

Zawieszenie

Jest to układ, który ciągle pracuje w trakcie jazdy, dlatego jego usterki, ale też naturalne procesy niszczenia się, nie powinny być zaskoczeniem dla użytkowników, zwłaszcza że na drogach są dziury, koleiny, wyrwy, które w dużej mierze przyczyniają się do stanu technicznego samochodów. Najczęściej dochodzi do awarii amortyzatorów, wahaczy oraz stabilizatorów. Co objawia się stukaniem oraz tym, że auto gorzej hamuje. W takiej sytuacji niezbędna będzie naprawa i zakup uszkodzonych podzespołów, które można znaleźć na przykład na tej stronie: https://thomasmarkt.com/1849-c7-a7-2010-2018.

Elektryka

Współczesne pojazdy pełne są systemów elektrycznych, które wspomagają jazdę i pracę samochodu. Niestety dość często dochodzi do ich uszkodzenia. Czasami przepalą się bezpieczniki, dochodzi do awarii sterowników, różnego rodzaju czujników, czy cewek zapłonowych.  To, co kierowca może zrobić to wymiana akumulator co kilka lat oraz regularne monitorowanie jego stan podczas przeglądów.

Sprzęgło

Jest to problem dotykający najczęściej mieszkańców dużych miast, którzy codziennie pokonują trasę w korkach. Częsta zmiana biegów wynikająca z takiej dynamiki jazdy jest główną przyczyną zbyt szybkiego zużywania tego podzespołu. Kłopoty ze sprzęgłem poznać można po tym, że bieg nie chce wejść lub nie można ruszyć z miejsca.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dziesięć =