Dlaczego warto posiadać szczupłą sylwetkę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa waga jest kluczowym elementem dobrego zdrowia. Kiedy masz zdrową wagę, masz mniejsze ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Ponadto, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz żyć dłużej i cieszyć się życiem.

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci osiągnąć zdrową wagę. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, utrata zaledwie 5 do 10 procent obecnej wagi może poprawić Twoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób związanych z otyłością.

Oto niektóre z korzyści, które pochodzą z bycia w zdrowej wagi:

Niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę 

Ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 jest niższe wśród osób o najniższym poziomie tkanki tłuszczowej – tych ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) mniejszym niż 25 – w porównaniu z osobami z nadwagą lub otyłością – tymi ze wskaźnikiem BMI większym niż 25. Ryzyko wzrasta wraz ze wzrostem BMI w tym zakresie.

Niższe ryzyko chorób serca i udaru mózgu 

Osoby z nadwagą lub otyłością mają zwiększone ryzyko rozwoju chorób serca i udaru mózgu w porównaniu z osobami, które mają prawidłową masę ciała w oparciu o ich wzrost i budowę (definiowaną jako posiadanie BMI pomiędzy 18,5 – 24,9). Dzieje się tak, ponieważ nadmiar tłuszczu wpływa na wiele czynników związanych z kontrolą ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, cukru we krwi.

Jeśli chcesz być zdrowym człowiekiem zadowolonym ze swojej sylwetki, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami: https://hcgpower.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Agencja ślubna – sposób na bezstresową organizację ślubu
Agencja ślubna – sposób na bezstresową organizację ślubu
Ślub i wesele to wydarzenia niezwykle stresujące oraz wymagające podjęcia wielu rozmaitych działań i decyzji. Z tego powodu z roku […]
Okulary dla kobiet – jak wybrać te idealne?
Okulary dla kobiet – jak wybrać te idealne?
Każda kobieta ma do wyboru mnóstwo efektownych dodatków. W sklepach polecane są modne akcesoria skórzane, np. różnego rodzaju paski i […]
Jak tanio kupić dodatki do mieszkania?
Jak tanio kupić dodatki do mieszkania?
Każdy z nas chce mieć przytulne i ładne mieszkanie. Trudno jednak osiągnąć taki efekt, jeśli nie jest ono urządzone i […]