Dlaczego warto posiadać szczupłą sylwetkę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa waga jest kluczowym elementem dobrego zdrowia. Kiedy masz zdrową wagę, masz mniejsze ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Ponadto, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz żyć dłużej i cieszyć się życiem.

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci osiągnąć zdrową wagę. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, utrata zaledwie 5 do 10 procent obecnej wagi może poprawić Twoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób związanych z otyłością.

Oto niektóre z korzyści, które pochodzą z bycia w zdrowej wagi:

Niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę 

Ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 jest niższe wśród osób o najniższym poziomie tkanki tłuszczowej – tych ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) mniejszym niż 25 – w porównaniu z osobami z nadwagą lub otyłością – tymi ze wskaźnikiem BMI większym niż 25. Ryzyko wzrasta wraz ze wzrostem BMI w tym zakresie.

Niższe ryzyko chorób serca i udaru mózgu 

Osoby z nadwagą lub otyłością mają zwiększone ryzyko rozwoju chorób serca i udaru mózgu w porównaniu z osobami, które mają prawidłową masę ciała w oparciu o ich wzrost i budowę (definiowaną jako posiadanie BMI pomiędzy 18,5 – 24,9). Dzieje się tak, ponieważ nadmiar tłuszczu wpływa na wiele czynników związanych z kontrolą ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, cukru we krwi.

Jeśli chcesz być zdrowym człowiekiem zadowolonym ze swojej sylwetki, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami: https://hcgpower.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawód – kierowca międzynarodowy
Zawód – kierowca międzynarodowy
Do obowiązków kierowcy międzynarodowego należy przewóz osób i towarów do punktów leżących poza granicami kraju. Transport może odbywać się zarówno […]
Czy są sposoby, aby pracownik otrzymał szybciej należne mu wynagrodzenie za pracę?
Czy są sposoby, aby pracownik otrzymał szybciej należne mu wynagrodzenie za pracę?
Tak, są pewne sposoby na to, aby pracownik szybciej otrzymał należne mu wynagrodzenie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wynagrodzenie pochodzi […]
Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym – czy to trudne?
Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym – czy to trudne?
Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym nie jest trudna. Wymaga trochę praktyki i cierpliwości, ale nie jest to rocket science. Najważniejsze […]