Dlaczego warto posiadać szczupłą sylwetkę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa waga jest kluczowym elementem dobrego zdrowia. Kiedy masz zdrową wagę, masz mniejsze ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Ponadto, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz żyć dłużej i cieszyć się życiem.

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci osiągnąć zdrową wagę. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, utrata zaledwie 5 do 10 procent obecnej wagi może poprawić Twoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób związanych z otyłością.

Oto niektóre z korzyści, które pochodzą z bycia w zdrowej wagi:

Niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę 

Ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 jest niższe wśród osób o najniższym poziomie tkanki tłuszczowej – tych ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) mniejszym niż 25 – w porównaniu z osobami z nadwagą lub otyłością – tymi ze wskaźnikiem BMI większym niż 25. Ryzyko wzrasta wraz ze wzrostem BMI w tym zakresie.

Niższe ryzyko chorób serca i udaru mózgu 

Osoby z nadwagą lub otyłością mają zwiększone ryzyko rozwoju chorób serca i udaru mózgu w porównaniu z osobami, które mają prawidłową masę ciała w oparciu o ich wzrost i budowę (definiowaną jako posiadanie BMI pomiędzy 18,5 – 24,9). Dzieje się tak, ponieważ nadmiar tłuszczu wpływa na wiele czynników związanych z kontrolą ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, cukru we krwi.

Jeśli chcesz być zdrowym człowiekiem zadowolonym ze swojej sylwetki, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami: https://hcgpower.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości w Polsce?
Jak świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości w Polsce?
Odzyskanie niepodległości jest ważnym wydarzeniem w historii Polski. 100. rocznica tego wydarzenia zjednoczyła naród, pozwalając na wspólne, radosne świętowanie. Ze […]
Jakie rodzaje silników można wyróżnić na rynku?
Jakie rodzaje silników można wyróżnić na rynku?
Na rynku motoryzacyjnym dostępnych jest wiele rodzajów silników. Każdy z nich prezentuje nieco inne zastosowanie czy budowę, dlatego stosowane są […]
Najważniejszy asortyment to palenia shishy
Najważniejszy asortyment to palenia shishy
Moda na palenie fajki wodnej, zwanej fachowo shishą, rozgościła się w Polsce na dobre. Ta popularna zwłaszcza w państwach arabskich […]