Czy są sposoby, aby pracownik otrzymał szybciej należne mu wynagrodzenie za pracę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tak, są pewne sposoby na to, aby pracownik szybciej otrzymał należne mu wynagrodzenie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wynagrodzenie pochodzi z zagranicy.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić jest upewnienie się, że pracodawca wie, że potrzebujesz swojej pensji jak najszybciej. Możesz to zrobić wysyłając im e-maile, wykonując telefony, a nawet rozmawiając z nimi twarzą w twarz.

Wypłacanie wynagrodzenia przed końcem miesiąca

Jest to możliwe, jeśli masz system, który automatycznie przelewa wynagrodzenia na konta bankowe pracowników w drugim, ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca. Na przykład, jeśli pensja trwa od 16 stycznia do 15 marca, to lutową pensję możesz przelać 20 lutego, pod warunkiem, że zrobisz to przed północą tego dnia.

Połowa pensji wcześniej, druga później

Wypłacanie połowy miesięcznego wynagrodzenia na koniec każdego miesiąca, a drugiej połowy na początku następnego miesiąca (lub odwrotnie). Jest to możliwe, jeśli masz system, który automatycznie przelewa połowę miesięcznego wynagrodzenia na konta bankowe pracowników w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca i przelewa drugą połowę na ich konta o północy drugiego ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca (lub odwrotnie). Na przykład, jeśli pensja trwa od 16 stycznia do 15 marca, to możesz przelać połowę styczniowej pensji 31 stycznia i przelać kolejną połowę 20 lutego – obie przed północą – dzięki czemu pracownicy otrzymają swoje pełne lutowe pensje przed nadejściem 15 marca.

Istnieją także możliwości bardziej elastyczne, takie jak opcja prezentowana na poniższej stronie https://www.flexee.eu/, która umożliwia wypłacenie dowolnej części wynagrodzenia, wedle potrzeb pracownika. Warto przejrzeć informacje na niej zawarte, aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kibicowskie gadżety, które powinien mieć każdy fan piłki nożnej
Kibicowskie gadżety, które powinien mieć każdy fan piłki nożnej
Każdy fan piłki nożnej, niezależnie od wieku i płci, chciałby posiadać w domu unikalne gadżety z emblematami ulubionych zespołów. Są […]
Jakie ekrany używane są do reklamowaniu produktów?
Jakie ekrany używane są do reklamowaniu produktów?
Czas konkurencji na rynku Dzisiejsze czasy są szczególnie wymagające. Potwierdzi to każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą. Przedsiębiorca zastanawia się […]
Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny program kadrowo-płacowy?
Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny program kadrowo-płacowy?
Właściwie każda firma, która nie jest jednoosobową działalnością gospodarczą zatrudnia szereg pracowników. Wiąże się to z koniecznością dopełniania przez pracodawcę […]