Dlaczego warto w swojej firmie zatrudnić obcokrajowców?

Rynek w pracy ma się w Polsce dobrze, ale wiele zależy w nim od obcokrajowców. To właśnie Ukraińcy czy pracownicy z Azji przejęli wiele stanowisk, na które nie było chętnych wśród Polaków. Obcokrajowcy nie tylko świetnie wykonują swoje obowiązki, ale świetnie zasymilowali się w naszym kraju. Dlaczego jeszcze warto zatrudnić obcokrajowców w swojej firmie?

Niewielka ilość pracowników z Polski 

Coraz bardziej dotkliwy niż demograficzny mocno wpływa na rynek pracy. Rocznie będzie ubywało nawet kilkanaście tysięcy pracowników rocznie. Czasami jedynym wyjściem w takim przypadku są obcokrajowcy. Polacy lubią też wybrzydzać na swoje stanowisko, podejmując jedynie lepiej płatne prace. Pracownicy z Ukrainy nie stronią od pracy fizycznej, manualnej ani bardziej jednostajnej. Pracodawcy bardzo doceniają ich pracowitość, zaangażowanie oraz uczciwość. 

Łatwość zatrudnienia 

Obecnie rekrutacja pracowników z Ukrainy czy innych krajów przebiega szybko i bezproblemowo. Warto skorzystać z biur pracy tymczasowej, które polecają osoby z różnymi kwalifikacjami. W przypadku niektórych krajów potrzebne będzie pozwolenie na pracę w Polsce – trzeba wówczas liczyć się z dodatkową opłatą. Często właśnie pośrednik bierze na siebie odpowiedzialność za realizowanie umów. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 5 =