Co to jest HTTP/3? I jak wpłynie na Twoją stronę internetową WordPress?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

WordPress to najpopularniejszy CMS na świecie, ale nie jest najszybszy. W rzeczywistości może być dość powolny na hostingu współdzielonym. Z tego względu przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy za kulisami, aby dostarczyć Ci zupełnie nowego WordPress!

Jakie zaszły zmiany?

Być może znasz protokół HTTP 1.1, który był używany przez ponad 20 lat, ale stawał się coraz bardziej nieefektywny ze względu na niezdolność do przetwarzania wielu żądań jednocześnie.

HTTP/2 został wydany w 2015 roku z tego powodu i zrobił dużą różnicę. Wprowadził on mechanizm zwany Server Push, który pozwala przeglądarkom na wykonywanie wielu żądań https://sklep.okim.pl/ jednocześnie (wcześniej mogły one wykonywać tylko jedno żądanie na raz). To sprawiło, że ładowanie stron internetowych stało się znacznie szybsze dzięki zmniejszeniu liczby podróży w obie strony między przeglądarką a serwerem.

PHP 8 posunęło się jeszcze dalej, pozwalając na uruchomienie wielu procesów na jednym rdzeniu procesora.

Czym jest HTTP/3?

HTTP/3 to kolejna duża rewizja protokołu Hypertext Transfer Protocol (HTTP). Dzięki jej zastosowaniu, wraz z PHP 8 – wydajność WordPress jest niemal 67-krotnie lepsza!

HTTP/3 został opracowany przez Google i Facebook wraz z IETF w celu poprawy wydajności w stosunku do HTTP/2.

Główną różnicą między HTTP/3 a HTTP/2 jest to, że wykorzystuje multipleksowanie zamiast strumieni. Oznacza to, że wiele żądań może być wysyłanych jednocześnie, a nie jedno żądanie w tym samym czasie, jak robi to HTTP/2.

Głównym powodem, dla którego tak wiele osób kochało HTTP/2, jest to, że dzięki niemu strony internetowe stały się szybsze i bezpieczniejsze. Ale nowa wersja protokołu – HTTP/3 – ulepsza swojego poprzednika wielokrotnie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy bielizna wyszczuplająca sprawdzi się najlepiej?
Kiedy bielizna wyszczuplająca sprawdzi się najlepiej?
Bielizna wyszczuplająca to sekret atrakcyjnego ciała wielu kobiet. Cykl miesiączkowy, który sprawia, że w organizmie gromadzi się woda, a ciało […]
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji w samochodzie?
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji w samochodzie?
Klimatyzacja jest niezbędnym elementem wyposażenia naszych pojazdów. To może być bardzo frustrujące, jeśli twój system klimatyzacyjny przestaje działać właśnie wtedy, […]
Usługi dekarskie – gdzie znaleźć fachowca?
Usługi dekarskie – gdzie znaleźć fachowca?
Dekarz jest fachowcem, który zajmuje się wykonywaniem dachów. Jego pomoc jest więc nieodłącznym elementem każdej budowy. Dach stanowi wizytówkę domu […]