Garnki gastronomiczne – jaką pojemność wybrać do restauracji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno wyobrazić sobie dobrze działającą restaurację bez odpowiednio dobranych garnków gastronomicznych. Niezwykle istotna jest sama jakość oraz materiał, z jakiego zostały zrobione. Powinny być wytrzymałe, bezpieczne dla zdrowia klientów, łatwe w użytkowaniu i wygodne dla kucharzy. Idealnym materiałem jest tutaj stal nierdzewna i w ten materiał zdecydowanie najczęściej inwestują szefowie kuchni. Jaką jednak pojemność garnków wybrać?

Wielkość restauracji ma znaczenie

A nawet kluczowe znaczenie. W dużych lokalach jednocześnie obsługuje się wielu goście. Polecaną objętością jest zatem 50 – 100 litrów. Oczywiście wiele zależy też od rodzaju serwowanych dań i charakterystyki samej knajpki. Szeroki asortyment, w tym naczyń dedykowanych kuchenkom indukcyjnym można znaleźć na przykład tutaj: https://termosy.com.pl/Garnki-gastronomiczne-c24. W przypadku małych jadłodajni wystarczą jednak sagany o pojemności około 20-30 litrów. Jeśli jednak ruch jest duży, a do tego dochodzą jeszcze zamówienia internetowe, należałoby zastanowić się nad takimi do 50 litrów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Rączki pokrywek to jeden z aspektów, które warto rozważyć, wybierając garnki. Powinny być bezpieczne i wygodne dla użytkownika. Nie mogą się nagrzewać, aby przez nieuwagę kucharz się nie oparzył. Dobrze jest także sprawdzić ich mocowanie. Musi być solidnie przytwierdzone. Z naczyń tych korzysta się bardzo intensywnie, ważne więc, żeby nie zepsuły się po kilku miesiącach. Istotne jest także przewodnictwo cieplne garnków. Najlepiej sprawdzają się te o grubym, wielowarstwowym dnie. Dzięki takiej technologii skraca się czas gotowania, co przekłada się na szybszą obsługę klientów i ich zadowolenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie aspekty trzeba wziąć przy wyborze auta?
Jakie aspekty trzeba wziąć przy wyborze auta?
Wiele osób kupując auto, kieruje się przede wszystkim tym czy im się ono podoba. Bez wątpienia to bardzo ważne, by […]
Jak dobrać odpowiednią biżuterię do danej okazji?
Jak dobrać odpowiednią biżuterię do danej okazji?
Większość kobiet na co dzień nosi różne rodzaje biżuterii, od kolczyków w klasycznych fasonach, przez naszyjniki z minimalistycznymi wisiorkami, aż […]
Co zrobić, żeby wentylacja działała bez zarzutów?
Co zrobić, żeby wentylacja działała bez zarzutów?
Stosowanie różnych urządzeń elektronicznych zwiększa nasz komfort. Z tego powodu niemal w każdym budynku obecne są instalacje takie jak klimatyzacja […]