Co wyróżnia drewniane zabawki?

W sklepach z zabawkami półki wręcz uginają się od przeróżnych modeli i konstrukcji. Znajdziemy na nich wiele produktów wykonanych z plastiku, ale także tradycyjne zabawki drewniane (m.in. klocki, samochodziki, szachy czy domki dla lalek), które jeszcze kilkadziesiąt lat temu królowały w każdym polskim domu. Co istotne, te drugie nadal mają wiernych zwolenników, ponieważ posiadają zalety, których próżno szukać w wyrobach z tworzyw sztucznych. Wiele popularnych modeli ma w swojej ofercie np. sklep skandynawski

Duża trwałość i ekologiczność to kluczowe zalety

Drewniane zabawki od wielu lat dostarczają naszym dzieciakom mnóstwo radości – np. domek dla lalek był zawsze wspaniałym podarunkiem świątecznym dla dziewczynek, natomiast samochodzik z pięknie rzeźbionymi detalami dla chłopców. Wszystkie produkty wykonane z drewna posiadają mnóstwo zalet wyróżniających je na tle wyrobów plastikowych. Najważniejszą jest trwałość i ponadprzeciętna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co ma duże znaczenie zwłaszcza w tym domach, w których mieszka kilkoro łobuzów (nieustanne wyrywanie sobie zabawek z rąk, szarpanie ich czy rzucanie nimi o ziemię).

Zakup wyrobów drewnianych jest zatem w tym przypadku doskonałą inwestycją i oszczędnością pieniędzy. Kolejną zaletą jest fakt, że omawiane produkty mają wyjątkowo duży wpływ na rozwój dziecka, stymulując jego zmysły (rozwijają wyobraźnię) oraz w znacznym stopniu rozwijając zdolności manualne – m.in. poprzez stukanie, pukanie, a także wprawianie w ruch.

Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo użytkowania tego typu zabawek. Są one bowiem zdrowe i w pełni ekologiczne (brak substancji toksycznych i liczne atesty), więc nawet w momencie wzięcia ich przez malucha do buzi nie spowodują zagrożenia dla jego zdrowia. Ponadto nie posiadają żadnych ostrych krawędzi. Na szczególna uwagę zasługują drewniane zabawki Kay Bojesen, znane z prostoty, a jednocześnie niezwykle oryginalne.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + trzy =