Od jakich nieprzewidzianych wypadków warto ubezpieczyć swoje mieszkanie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polisy mieszkaniowe zaliczane są do grupy dobrowolnych ubezpieczeń majątkowych. Ze względu na niewygórowane ceny, tego rodzaju produkty cieszą się dużą popularnością ze strony klientów. Dobra polisa stanowi skuteczne zabezpieczenie posiadanego majątku i chroni przed wieloma czynnikami ryzyka.

Zdarzenia losowe

Podstawowy zakres niemal wszystkich polis ubezpieczeniowych na mieszkanie obejmuje ochronę przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi. Co istotne, do zagrożeń ogniowych zaliczyć należy nie tylko pożar, ale także zadymienie oraz wybuch. Do innych zdarzeń losowych, które powinny zostać objęte ubezpieczeniem, należy przede wszystkim zalanie (bez względu na przyczynę).

W niektórych firmach odszkodowanie za zalanie spowodowane pękniętym wężykiem doprowadzającym wodę jest wypłacane dopiero po wykupieniu dodatkowej klauzuli i zapłaceniu wyższej składki. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u agenta lub na stronie internetowej https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-mieszkania/kalkulator.

Kradzież, wandalizm i inne ryzyka

Jeżeli mieszkanie jest zlokalizowane w dzielnicy, w której często dochodzi o włamań, warto pomyśleć o rozszerzeniu zakresu ochrony o kradzież lub wandalizm. W sytuacji, gdy dojdzie do takiego zdarzenia, osoba ubezpieczona otrzyma odszkodowanie za utracone mienie i poniesione straty. Dobra polisa mieszkaniowa powinna obejmować także OC w życiu prywatnym. Dotyczy to w szczególności lokali znajdujących się na wyższym piętrze. Dzięki takiemu rozszerzeniu możliwe jest pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim. Przydaje się ono w sytuacji, gdy doszło do przypadkowego zalania sąsiada z dołu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak Excel może pomóc w księgowości?
Jak Excel może pomóc w księgowości?
Działania na arkuszach kalkulacyjnych to nieodłączny elementy pracy w działach księgowych oraz finansowych. Praca z liczbami nie musi być żmudna. […]
Jak urządzić wygodny pokój wypoczynkowy?
Jak urządzić wygodny pokój wypoczynkowy?
Strefa relaksu powinna znaleźć się w domu każdego z nas z bardzo prostego powodu. Po powrocie z pracy czy też […]
Jakie kurtki warto mieć w swojej szafie wiosną?
Jakie kurtki warto mieć w swojej szafie wiosną?
Męska kurtka wiosenna to obowiązkowy element garderoby w miesiącach od marca do maja. Ciepłe i komfortowe okrycie wierzchnie zapewnia ochronę […]