Akcesoria kuchenne na prezent?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

We współczesnym świecie coraz więcej osób pasjonuje się kulinariami. Bez względu na stopień przygotowania gastronomicznego – jedni gotują, inni kosztują, jeszcze inni lubią oglądać jak ktoś przygotowuje ciekawe potrawy. Popularnymi prezentami na rozmaite okazje są zwykle książki o tematyce kulinarnej z ciekawymi przepisami. Do niektórych wydawnictw dołączone są drobne akcesoria kuchenne, np. foremki do muffin czy szpatułki. A gdyby tak prezentem dla gotującego były właśnie wspomniane akcesoria? Nie jako dodatek, ale jako właściwy upominek. Czy to jest właściwy pomysł? Czy nie jest nazbyt proste i mało wyszukane ofiarować taki prezent kuchenny?

Mimo, że ułatwiona jest dostępność i obniżona cena wielu podstawowych sprzętów kuchennych i wydaje się, że „każdy ma wszystko”, ciekawym pomysłem dla kucharza-amatora może być np. komplet noży w bloku, gdyż zwykle jest to zestaw wszelkich potrzebnych narzędzi do obróbki produktów. Można samodzielnie skomponować taki upominek, ale czyż nie łatwiej wybrać z gotowej opcji? Opakowanie też jest łatwe do dekorowania.

A może „bukiet” z drewnianych łyżek lub łopatek do różnego rodzaju potraw? Na pewno byłby to intrygujący i zaskakujący prezent dla romantycznej pani domu. Można zamówić np. wypalenie charakterystycznego wzoru lub napisu, aby wiadomo było jakie jest przeznaczenie danego przedmiotu. Wiele pań domu z takiego praktycznego a zarazem cieszącego oko rozwiązania by się ucieszyło!

Podobnie deski do krojenia – zwłaszcza bambusowe lub z drewna – można udekorować grawerem, malunkiem lub techniką decoupage. Na pewno to pomysł na osobisty prezent. Nawet osoby posiadające mniejsze umiejętności plastyczne poradzą sobie z takim wyzwaniem – Internet obfituje w samouczki jak wykonać trwały decoupage, jak również oferuje usługi profesjonalistów. Dodatkowo taka deska może być dekoracją na ścianie.

Wartym rozważenia jest także zakup wspomnianych form na muffiny w fantazyjnych kształtach, form do pieczenia a nawet stworzenie spersonalizowanego zestawu – w zależności od upodobań obdarowanego. Oferta na rynku jest tak bogata a możliwości zamówienia wyjątkowych kształtów zależą w zasadzie wyłącznie od wyobraźni.

Reasumując – warto zastanowić się nad zakupem lub samodzielnym zrobieniem ciekawego gadżetu kuchennego jako prezent. Zarówno dla obdarowującego, który wyszuka i przygotuje upominek, jak i dla obdarowanego moment rozwiązywania kokardy i rwania papieru będzie niezapomnianym, pełnym radości oraz okrzyków zachwytu momentem!

Ciekawe prezenty kuchenne znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Wenahome.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do tych wnętrz dobrze pasują firany
Do tych wnętrz dobrze pasują firany
Firanka to element dekoracyjny, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie wnętrza. Dodają przytulnego charakteru i pomagają chronić przed wzrokiem przechodniów […]
Jak możemy poprawić jakość naszych włosów?
Jak możemy poprawić jakość naszych włosów?
Jakość Twoich włosów jest bezpośrednio związana z jakością Twojej diety. Dostarczając organizmowi odpowiednich składników odżywczych, pomagasz odżywić i wzmocnić swoje […]
Domowy manicure – w co się zaopatrzyć, aby go prawidłowo wykonać?
Domowy manicure – w co się zaopatrzyć, aby go prawidłowo wykonać?
Manicure wykonany samodzielnie w domu może być doskonałym sposobem na relaks. Dzięki temu uda nam się zaoszczędzić nieco pieniędzy oraz […]