Akcesoria kuchenne na prezent?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

We współczesnym świecie coraz więcej osób pasjonuje się kulinariami. Bez względu na stopień przygotowania gastronomicznego – jedni gotują, inni kosztują, jeszcze inni lubią oglądać jak ktoś przygotowuje ciekawe potrawy. Popularnymi prezentami na rozmaite okazje są zwykle książki o tematyce kulinarnej z ciekawymi przepisami. Do niektórych wydawnictw dołączone są drobne akcesoria kuchenne, np. foremki do muffin czy szpatułki. A gdyby tak prezentem dla gotującego były właśnie wspomniane akcesoria? Nie jako dodatek, ale jako właściwy upominek. Czy to jest właściwy pomysł? Czy nie jest nazbyt proste i mało wyszukane ofiarować taki prezent kuchenny?

Mimo, że ułatwiona jest dostępność i obniżona cena wielu podstawowych sprzętów kuchennych i wydaje się, że „każdy ma wszystko”, ciekawym pomysłem dla kucharza-amatora może być np. komplet noży w bloku, gdyż zwykle jest to zestaw wszelkich potrzebnych narzędzi do obróbki produktów. Można samodzielnie skomponować taki upominek, ale czyż nie łatwiej wybrać z gotowej opcji? Opakowanie też jest łatwe do dekorowania.

A może „bukiet” z drewnianych łyżek lub łopatek do różnego rodzaju potraw? Na pewno byłby to intrygujący i zaskakujący prezent dla romantycznej pani domu. Można zamówić np. wypalenie charakterystycznego wzoru lub napisu, aby wiadomo było jakie jest przeznaczenie danego przedmiotu. Wiele pań domu z takiego praktycznego a zarazem cieszącego oko rozwiązania by się ucieszyło!

Podobnie deski do krojenia – zwłaszcza bambusowe lub z drewna – można udekorować grawerem, malunkiem lub techniką decoupage. Na pewno to pomysł na osobisty prezent. Nawet osoby posiadające mniejsze umiejętności plastyczne poradzą sobie z takim wyzwaniem – Internet obfituje w samouczki jak wykonać trwały decoupage, jak również oferuje usługi profesjonalistów. Dodatkowo taka deska może być dekoracją na ścianie.

Wartym rozważenia jest także zakup wspomnianych form na muffiny w fantazyjnych kształtach, form do pieczenia a nawet stworzenie spersonalizowanego zestawu – w zależności od upodobań obdarowanego. Oferta na rynku jest tak bogata a możliwości zamówienia wyjątkowych kształtów zależą w zasadzie wyłącznie od wyobraźni.

Reasumując – warto zastanowić się nad zakupem lub samodzielnym zrobieniem ciekawego gadżetu kuchennego jako prezent. Zarówno dla obdarowującego, który wyszuka i przygotuje upominek, jak i dla obdarowanego moment rozwiązywania kokardy i rwania papieru będzie niezapomnianym, pełnym radości oraz okrzyków zachwytu momentem!

Ciekawe prezenty kuchenne znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Wenahome.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modna łazienka – co obecnie dominuje w trendach?
Modna łazienka – co obecnie dominuje w trendach?
Oferujący klientom bardzo szeroki wybór produktów oraz akcesoriów, jest nowoczesny salon łazienek Warszawa to idealna lokalizacja. Aktualnie, w trendach aranżacji […]
Folia na samochód – jakie ma zalety?
Folia na samochód – jakie ma zalety?
Świat szybko się zmienia, a samochody stają się coraz bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce chronić swoje […]
Kosmetyki do codziennej pielęgnacji i ochrony rąk
Kosmetyki do codziennej pielęgnacji i ochrony rąk
Dłonie są narażone na działanie szkodliwych czynników, ponieważ to nimi wykonuje się większość codziennych czynności. Częste ich moczenie, a także […]