Zakup nieruchomości – w jaki sposób może pomóc nam prawnik?

Zakup nieruchomości wiąże się z wieloma kwestiami prawnymi i umowami, które dla przeciętnej osoby mogą wyglądać bardzo skomplikowanie. Aby oszczędzić sobie kłopotów i mieć gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, warto w tym celu skorzystać z usług prawniczych.

Zakup nieruchomości – czy warto wynająć prawnika?

Porady prawne w branży nieruchomości są niezwykle popularne. Dzieje się to za sprawą tego, że zakup lokalu wiąże się z dość sporą inwestycją. To właśnie dlatego ludzie chcą dopiąć ją na ostatni guzik i nie dać się oszukać. W zakres obowiązków prawnika wchodzą takie czynności, jak:

– szczegółowa analiza umów rezerwacyjnych, przedwstępnych, deweloperskich, sprzedaży i innych umów dodatkowych,

– weryfikacja sytuacji prawnej nieruchomości, która składa się na badanie ksiąg wieczystych i innych zapisów jej dotyczących,

– przeanalizowanie sytuacji finansowej dewelopera, przez co można będzie wyrobić opinię na jego temat,

– analiza kwestii technicznych,

– współpraca z notariuszem.

Jeśli szukasz sprawdzonego prawnika, który będzie gotów wykonać za Ciebie te wszystkie sprawy, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.adwokatpolacik.pl/40,45,51,porady-prawne.html. Specjaliści z pewnością przyjrzą się konkretnej sprawie i pomogą rozwiać wątpliwości.

Co po zakupie nieruchomości?

Jeśli dokonasz już udanego zakupu danego lokalu czy mieszkania, nie oznacza to, że czas zrezygnować ze swojego prawnika. Może on bowiem okazać się jeszcze bardzo potrzebny. Najczęściej przydaje się podczas wykańczania mieszkania, kiedy na światło dzienne mogą wyjść pewne niedociągnięcia, takie jak źle zamontowana instalacja, uszkodzone ściany czy nieprawidłowo wykonane podłogi. W takich przypadkach prawnik będzie mógł zgłosić roszczenia w Twoim imieniu i załatwić sprawę z deweloperem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − siedem =