Jak zatroszczyć się o suche i zniszczone włosy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie dobrej kondycji włosów nie jest tak proste, jak mogłoby to się wydawać. Stosowanie nieodpowiednich produktów, zła pielęgnacja już na etapie mycia czy niewłaściwa dieta sprawiają, że nasza fryzura pozostawia wiele do życzenia. Ze szczególnymi problemami zmagają się właścicielki tych włosów, które są zniszczone, wysuszone i łamliwe. Wprowadzenie odpowiednich zmian sprawi, że już po kilku miesiącach odczujemy naprawdę sporą różnicę.

Po pierwsze – dieta

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że nasz problem zaczyna się już na etapie odżywiania. Z powodu natłoku obowiązków nasze posiłki bywają ubogie, szybkie i pozbawione ważnych wartości odżywczych. Przy suchych i zniszczonych włosach warto wprowadzić do swojej diety więcej minerałów, takich jak krzem, cynk oraz miedź. Równie ważne są oleje – dodanie oliwy z oliwek do sałatki może mieć znaczący wpływ na nasze włosy.

Jak właściwie dbać o włosy?

Kolejną kwestią jest pielęgnacja, która zaczyna się już na etapie mycia. Używamy zbyt gorącej wody, nie rozpieniamy szamponu przed nałożeniem na głowę, nie nakładamy odżywki oraz zbyt mocno trzemy włosami o ręcznik. To bardzo duże błędy, które osłabiają strukturę włosa i sprawiają, że te nie są w najlepszej kondycji. Warto też podkreślić, że zbyt częste suszenie gorącym powietrzem, używanie prostownicy, lokówki i innych tego typu urządzeń również nie jest korzystne, dlatego też warto pozostawić włosy takimi, jakie są. Mniejsza ilość takich zabiegów pozwoli włosom odpocząć i się odbudować, dzięki czemu będą zdrowsze i ładniejsze.

Jakich produktów warto używać?

Pielęgnacja włosów nie powinna polegać jedynie na ich umyciu i nałożeniu odżywki. Jeżeli chcemy znacząco poprawić stan fryzury, to musimy zainwestować w kilka niezbędnych kosmetyków. Poza samą odżywką używaną w trakcie mycia głowy warto pomyśleć również o masce, która odżywi nasze włosy i wzmocni je.

Suche włosy wymagają prawidłowego nawilżenia, dlatego też warto stosować odpowiednie preparaty o takim działaniu. Żele dostępne na stronie https://beabeleza.pl/8177-zele-nawilzajace-do-wlosow bardzo dobrze spełniają swoją funkcję, a ich regularne stosowanie sprawia, że włosy wyglądają o niebo lepiej. Innym, równie skutecznym zabiegiem, jest olejowanie. Wystarczy, że kupimy specjalny produkt, nasmarujemy nim włosy, zawiniemy je ręcznikiem, a po upływie 30 minut umyjemy głowę. Już po kilku zabiegach można zobaczyć, że włosy są lśniące, zdrowsze i mocniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wpływa na dobre funkcjonowanie firmy?
Co wpływa na dobre funkcjonowanie firmy?
Gdy prowadzimy własną firmę, spada na nas mnóstwo obowiązków. Dopilnowanie pracowników, prowadzenie dokumentacji i przede wszystkim dbanie o stały dopływ […]
Skuteczne metody, które poprawią wygląd naszych zębów
Skuteczne metody, które poprawią wygląd naszych zębów
Piękny i zdrowy uśmiech ma decydujący wpływ na samopoczucie, a także w ogromnym stopniu wzmacnia pewność siebie, co pozytywnie przekłada […]
Czy transport ciężarowy się opłaca?
Czy transport ciężarowy się opłaca?
Wielu przedsiębiorców od lat zadaje sobie bardzo ważne pytanie, a mianowicie – jaki rodzaj transportu jest tym najbardziej opłacalnym i […]