Niezbędnik dobrze wyposażonego salonu kosmetyczno-fryzjerskiego

Decyzja o stworzeniu salonu piękności musi łączyć się ze skrupulatnie przygotowanym planem oraz dobrze oszacowanym budżetem. Konieczne jest zebranie jak największej ilości informacji, co pozwoli odpowiednio się przygotować. Dobrze prosperujący salon kosmetyczno-fryzjerski oferuje szeroki zakres usług w dziedzinie pielęgnacji włosów oraz paznokci. Podstawowe wyposażenie kącika kosmetycznego to profesjonalne meble, które będą wytrzymałe.

Równie ważne są akcesoria, takie jak zestaw do manicure hybrydowego, w którego skład wchodzi lampa UV do utwardzania żeli i lakieru, komplet pilników o różnej gradacji, cążki do skórek i paznokci, dłutka i drewniane patyczki, cleaner, aceton, oraz lakiery budujące, jak i te kolorowe. Nie wolno zapomnieć o frezarce, lampie bezcieniowej, pochłaniaczu pyłów oraz autoklawie potrzebnym do sterylizacji. O jakich elementach należy pamiętać, kompletując fryzjerską stronę salonu?

Komfort i profesjonalizm

Elementy części fryzjerskiej można podzielić na dwie kategorie, takie jak umeblowanie i osprzęt potrzebny do pracy. W skład wyposażenia wchodzą specjalistyczne meble, fotele, lustra oraz taborety. Ważnym elementem jest myjnia kompaktowa, która łączy w sobie wygodny fotel oraz umywalkę potrzebną do mycia włosów. Zestaw zawodowego fryzjera to wytrzymałe peleryny fryzjerskie, komplet ostrych nożyczek, fartuch ochronny, specjalistyczne szczotki i grzebienie, infrazon fryzjerski oraz miski i pędzle do farb.

Z innych elementów niezbędne są wałki różnej średnicy, klipsy, folia aluminiowa, suszarki, prostownice, jak i lokówki. Bez profesjonalnych kosmetyków nie ma fryzjerstwa. Opłaci się nawiązać współpracę z firmą oferującą najlepsze produkty do włosów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =