Z jakimi aspektami wiąże się nadanie przesyłki?

Różne możliwości nadania przesyłki

Chcąc nadać przesyłkę, mamy do wyboru różne możliwości. Wśród nich znajduje się m.in. nadanie paczki na poczcie lub skorzystanie z usług firmy kurierskiej. W przypadku wysłania paczki na poczcie, należy ją po prostu dobrze zaadresować i uiścić odpowiednią opłatę, uwzględniającą ewentualne ubezpieczenie. A jak to wygląda w przypadku korzystania z firm kurierskich?

Wiele firm – wiele możliwości

Usługi kurierskie cieszą się ostatnio dużą popularnością. Nadanie paczki DPD, DHL, czy korzystając z jakiejkolwiek innej firmy kurierskiej nie sprawia klientom żadnych trudności. Warto jednak wiedzieć, co musimy uwzględnić nadając paczkę, żeby całość przebiegła sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wysyłanie przesyłek kurierem jest bezpieczne i bardzo proste – całość zajmuje dosłownie kilka minut. Oczywiście, w zależności od wybranej firmy, proces nadania oraz ceny będą się nieco różnić. Omówmy zatem proces nadania na przykładzie firmy DPD.

Aby nadać paczkę, należy wypełnić odpowiedni formularz, który można znaleźć na stronie internetowej. Konieczne jest podanie wagi i wymiarów paczki, uzupełnienie informacji, do jakiego kraju chcemy ją wysłać, w jakim rodzaju opakowania się ona znajduje, a także uwzględnić ewentualne informacje dodatkowe, dotyczące np. ubezpieczenia lub tego, że nadajemy przesyłkę za pobraniem. Na podstawie uzupełnionego przez nas formularza, nastąpi wycena naszego zamówienia. Teraz pozostaje zapłacić (lub nie, jeśli nadajemy przesyłkę za pobraniem) i zamówić kuriera na wybrany przez siebie adres.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =