Jak wybrać odpowiedni materac do naszej sypialni?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materac jest jednym z najważniejszych elementów w Twojej sypialni. To tam spędzasz jedną trzecią swojego życia, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni.

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego materaca:

Twoja pozycja podczas snu.

Jeśli śpisz na boku, będziesz chciał bardziej miękkiego materaca, który dopasuje się do Twojego ciała. Jeśli jesteś osobą śpiącą na plecach, będziesz chciał więcej wsparcia i mniej zapadania się. Jeśli śpisz na brzuchu, będziesz chciał czegoś, co nie pozwoli twojemu kręgosłupowi zbytnio się zapadać.

Twoja waga

Cięższe osoby potrzebują więcej wsparcia niż lżejsze osoby. Cięższa osoba zapadnie się w miękki materac głębiej niż lżejsza, więc jeśli ważysz więcej niż 113 kg i śpisz na boku lub na plecach, poszukaj czegoś z bardzo twardym wsparciem i minimalnym zapadaniem się.

Rodzaj

Właściwy typ materaca to taki, który zapewnia wsparcie i komfort, jakiego potrzebujesz. Można to ustalić metodą prób i błędów lub konsultując się z lekarzem lub fizykoterapeutą. Jeśli masz problemy z plecami, możesz potrzebować materaca, który oferuje wsparcie. Jeśli masz problemy z biodrami lub kolanami, możesz potrzebować materaca, który jest twardy, ale nadal wygodny. Przeróżne materace znajdziesz za pośrednictwem witryny internetowej https://www.strefasypialni.pl/.

Rodzaj ramy do łóżka (jeśli jest)

Niektóre łóżka są dostarczane bez ram, inne wymagają ram z listwami, które umożliwiają cyrkulację powietrza między materacem a ramą łóżka (jest to ważne dla regulacji temperatury). Niektóre materace są zaprojektowane specjalnie do użytku z określonymi rodzajami ram (np. łóżka regulowane). Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj ramy łóżka najlepiej pasuje do wybranego przez Ciebie materaca jest sprawdzenie strony internetowej producenta lub zadzwoń do niego bezpośrednio.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą jakich narzędzi można zareklamować swoją firmę w Internecie?
Za pomocą jakich narzędzi można zareklamować swoją firmę w Internecie?
Biznes – jak wiemy – rządzi się prawami rynku i trudno przebić się przez licznie obecną konkurencję. Obecnie prowadzenie jakiejkolwiek […]
Jak poradzić sobie z tekstami naukowymi w obcym języku?
Jak poradzić sobie z tekstami naukowymi w obcym języku?
Tłumaczenia naukowe to jedne z najtrudniejszych zleceń, jakimi parają się tłumacze. Potrzebna jest nie tylko doskonała znajomość języka obcego, ale […]
Jakie kwestie przemawiają za zakupem auta używanego?
Jakie kwestie przemawiają za zakupem auta używanego?
Samochody stały się powszechne w ubiegłym wieku, a dziś trudno wyobrazić sobie bez nich normalne funkcjonowanie. Dają one niezależność i […]