Jak tanio kupić opał na zimę?

Niewątpliwym problemem dla osób zmuszonych do samodzielnego ogrzewania swojego domu lub mieszkania jest kwestia zakupu opału na zimę. To właśnie wtedy jego zapasy zmniejszają się w szybkim tempie, głównie przez niskie temperatury panujące na zewnątrz. Czy istnieje sposób na zakup opału na zimę przy jednoczesnym zaoszczędzeniu pieniędzy?

Wydajne piece z podajnikiem

Osoby ogrzewające domy poprzez piece z podajnikiem powinny pomyśleć o zakupie opału na zimę już wiosną i latem. To czas kiedy w największych składach opału spotkać można ekogroszek w promocji, co pozwala na stworzenie zapasu na chłodniejszy okres. Osoby decydujące się za zakup ekogroszku na długo przed nadejściem zimy mogą oszczędzić nawet sto złotych na nabywanej tonie. W zależności od składu opału ceny te mogą być jeszcze niższe. Warto więc zdecydować się na wcześniejsze zamawianie mniejszych partii ekogroszku, bo z pozoru niewielka obniżka może dać duże oszczędności po analizie.

Alternatywa do węgla kamiennego

Jednakże czy da się zaoszczędzić i kupić tanio opał, jeśli dom ogrzewa tradycyjny piec? Tak! Coraz częściej spotkać można osoby, które decydują się zrezygnować z tradycyjnego węgla kamiennego na rzecz brykietu drzewnego. Ta ekologiczna wersja opału powstaje z trocin i wiórów, a jego wartość opałowa potrafi ogrzać nawet kilkusetmetrowe mieszkanie bez ciągłego podkładania. Zarówno wartość energetyczna, jak i cena brykietu drzewnego pozwalają generować duże oszczędności w przygotowaniu opału na zimę – warto więc o nim pomyśleć.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =