Kiedy i gdzie kupować opał do domu?

Wiele osób do ogrzewania domu wykorzystuje specjalny kocioł na paliwo stałe, którym może być nie tylko węgiel, ale również ekogroszek albo pellet. Zwłaszcza ten ostatni materiał opałowy jest godny polecenia, ponieważ charakteryzuje się wysoką wartością opałową i kalorycznością, a przy tym jest stosunkowo tani. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby kupić go w odpowiednim terminie, bo w przeciwnym razie może nie spełnić naszych oczekiwań. Duże znaczenie ma także miejsce nabycia produktu.

Jesień to zbyt późna pora na zaopatrywanie się w paliwo

Opał zdecydowanie najlepiej jest kupować w okresie letnim (czerwiec-wrzesień), ponieważ najłatwiej wówczas o produkt wysokiej jakości. Wynika to z faktu, że w warunkach ciepłej, słonecznej pogody wilgotność składowanego materiału spada do kilku procent, co w znacznym stopniu zwiększa jego wydajność energetyczną. Skutkiem tego jest łatwiejsze, ale i dłuższe spalanie. Poza tym można trafić na wyjątkowo korzystną promocję lub wyprzedaż – nawet o 15-20% (jesienią taka sytuacja jest nierealna z powodu wysokiego popytu). Niska cena jest też nierzadko pokłosiem rezygnacji dystrybutorów z opłat za transportowanie oraz rozładunek towaru.

Wszystko to sprawia, że zaopatrywanie się w ekogroszek czy pellet latem pozwala później ogrzać pomieszczenia domowe taniej i w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego. Jeśli zaś chodzi o miejsce zakupu opału, to polecane są w szczególności specjalistyczne hurtownie oraz skupy działające zarówno stacjonarnie, jak i w internecie. Oferują one produkt wydajny i w wygodnej postaci, czyli pakowany w poręczne worki o wadze 15 lub 25 kg. Wysokiej jakości pellet kupimy m.in. na https://warszawa.pellet-robin.pl/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =