Jak przeprowadzane są rozwody z orzeczeniem o winie?

Rozstanie z kimś, z kim dzieliło się życie choćby przez krótki czas to zawsze bolesne doznanie. Z tego powodu rozwody są bardzo trudnymi sytuacjami, pełnymi różnych, często złych emocji. Do tego dochodzą problemy związane z podziałem majątku i decyzje o opiece nad nieletnimi. Pomoc adwokata w takiej sytuacji jest absolutnie niezbędna.

Pomoc adwokata w sprawie rozwodowej

W sytuacji, kiedy dochodzi do rozpadu małżeństwa, warto skorzystać z pomocy adwokata, który pomoże w negocjacjach między stronami oraz załatwi wszelkie sprawy formalne. Może przygotować pozew rozwodowy, może reprezentować małżonków przed sądem. W każdym mieście można znaleźć odpowiednią kancelarię, która bezpiecznie przeprowadzi małżeństwo przez zawiłości prawa. Można np. przeprowadzić rozwód z pomocą adwokata Figzał w Opolu.

Pomoc taka niezbędna jest w szczególności, wtedy kiedy dochodzi do rozwodu z orzeczeniem o winie. Dochodzi do tego, wtedy gdy winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi jeden z małżonków lub winne są obydwie osoby. Ma to ogromne znaczenie np. w przypadku alimentów, o które nie może się ubiegać strona uznana za winną. Natomiast poszkodowany małżonek ma wtedy większe pole manewru, jeżeli chodzi o wysokość alimentów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =