Wymiana baterii w smartfonie – lepsze rozwiązanie niż zakup nowego aparatu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Telefony stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. To już nie tylko urządzenie do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości, czy zdjęć. To tutaj mamy kontakty, notatki i terminarz. To z telefonu coraz częściej logujemy się do mediów społecznościowych. Dla wielu osób smartfon to właściwie główne urządzenie, którym i robi się zdjęcia i umieszcza je od razu na blogu, czy w innym medium.

Jeśli użytkownik jest zadowolony ze swojego aparatu, na pewno niechętnie myśli o jego przedwczesnej zmianie. A przyczyny takiego kroku to zazwyczaj usterki techniczne uniemożliwiające dalsze użytkowanie (nieopłacalność naprawy) lub coraz słabsza bateria.

Coraz częstsze ładowanie telefonu

Kiedy smartfony stały się ogólnodostępne, ich użytkownicy często narzekali na to, że bateria w nich krótko trzyma. Winna była w dużym stopniu duża powierzchnia dotykowa i zwykłe użytkowanie. Z czasem producenci zaczęli dbać i o ten element swoich produktów. To nie zmienia jednak faktu, że im dłużej użytkuje się dany telefon, tym bateria będzie trzymała coraz krócej. Efekt? Coraz częstsze ładowanie i dyskomfort.

Co wtedy? Czy to powód do wymiany całego aparatu telefonicznego? Zdecydowanie nie!

Wprawdzie coraz więcej modeli ma wbudowaną baterię, ale też wymiana takiej baterii stała się jedną z podstawowych usług serwisów naprawiających smartfony. Taką formę usługi można znaleźć u wielu przedstawicieli, m.in. tutaj: https://iclinica.pl/produkt/wymiana-baterii-iphone-6s/.

Koszt wymiany baterii w wielu przypadkach jest nawet 10 lub więcej razy mniejszy, niż zakup nowego telefonu. Zwłaszcza jeśli dany model sprawdził się i w grę wchodziłby zakup kolejnego egzemplarza, a nie przerzucenie się na inny typ.

Mamy więc dwa dość mocne argumenty za wymianą baterii, a nie całego telefonu: ekonomia i ominięcie problemów z przenoszeniem całego swojego życia do kolejnego urządzenia.

Znajdź pewny serwis

Każdy, kto choć raz miał jakikolwiek problem z telefonem wie, że z serwisami bywa różnie. A drogo nie zawsze oznacza dobrze. dlatego warto czytać opinie o tego typu punktach usługowych. Internet daje nam dziś spore możliwości dzielenia się naszymi doświadczeniami także w sferze usług i produktów, z których kiedykolwiek skorzystaliśmy. 

Jeśli kogoś interesuje dobry Serwis Apple Bydgoszcz, powinien zapytać znajomych lub poszperać w sieci, aby znaleźć taki, który oferując rozsądne ceny będzie świadczył usługi na wysokim poziomie.

Problem polega na tym, że ostatnimi czasy powstało dość sporo serwisów zajmujących się smartfonami. Niektóre specjalizują się w jednej lub najwyżej kilku markach, inne skupiają się na jednej. Na jaki się zdecydować? To już zależy od tego, co dokładnie proponują konkretne serwisy, jaką dają gwarancję na swoje usługi i wreszcie – czy postępują tak, aby producent nie skrócił swojej gwarancji na dany smartfon.

W rezultacie słabnąca bateria nie jest na tyle poważną awarią, aby powodować potrzebę wymiany telefonu na nowy. Wymiana tej części to coraz częściej jedna z podstawowych usług dobrych serwisów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobrą roletę do domu
Jak wybrać dobrą roletę do domu
Wybór rolet pod względem funkcjonalności Na rynku rolet panuje ogromna konkurencja. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że wybór optymalnego rozwiązania […]
O czym pamiętać przy pakowaniu prezentu?
O czym pamiętać przy pakowaniu prezentu?
Kto z nas nie lubi otrzymywać prezentów? Ekscytacja towarzysząca podczas rozpakowywania podarunku może przynieść wiele frajdy. Mimo tego podarowanie bliskiej […]
Najlepsze pomysły na pożywne i zdrowe śniadanie
Najlepsze pomysły na pożywne i zdrowe śniadanie
Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, co je. Jak wiadomo nie od dzisiaj, najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest […]