Wszechstronne zastosowanie zbiorników na ścieki

Tradycyjne wykorzystanie zbiornika na ścieki

Z koniecznością montażu zbiornika na ścieki spotyka się wielka część społeczeństwa. Brak lokalnych sieci kanalizacyjnych determinuje niemożności podłączenie niektórych gospodarstw domowych do systemów odprowadzających nieczystości. W większości przypadkach radzą one sobie z tym problemem, decydując się na szamba betonowe. Zapewniają one największą szczelność oraz wagę, która uniemożliwia ich wypchnięcia z ziemi. Górują tym samym nad zbiornikami plastikowymi. Oprócz ich tradycyjnego przeznaczenia, zbiorniki na ścieki świetnie nadają się do zastosowania również w innych celach.

Zbiorniki na ścieki- ich wszechstronne zastosowanie

Ze względu na konieczność spełnienia szeregu norm jakościowych oraz wieloletnią szczelność, zbiorniki te świetnie sprawdzą się w każdym gospodarstwie, pragnącym kumulować deszczówkę. Pozwala im to na niebagatelne oszczędności. W przypadku wielkopowierzchniowych posiadłości, wykorzystujących wody opadowe również na cele rolnicze, najlepiej sprawdzi się zbiornik na deszczówkę 10000l. Natomiast mniejsze gospodarstwa, wielkość zbiornika uzależnić powinny od potrzeb własnych.  

Wraz z rosnącymi potrzebami dbania o środowisko, szczególnie zaleca się inwestowanie w szamba ekologiczne oraz przydomowe oczyszczalnie. Do tych celów również wykorzystywane są popularne zbiorniki na ścieki (często betonowe) zwane osadnikiem wstępnym wraz z drenażem rozsączającym.

Innym sposobem na krok w stronę ekologii w przypadku wspomnianych zbiorników jest budowa szamba dwu- bądź wielokomorowego. Ten sposób na akumulację nieczystości pozwala na rozdzielenie części stałej od ciekłej. Przy pomocy specjalnych szczepów bakterii, możliwy jest szybki rozkład nieczystości oraz ich wyprowadzenie poza zbiornik.

Wyobraźnia- jedyne ograniczenie

Istnieje wiele możliwości na wykorzystanie zbiorników na ścieki. Zaczynając od ich tradycyjnego przeznaczenia, poprzez zaspokojenie potrzeb rolnictwa, kończąc na działaniu na rzecz środowiska. W sposobach ich przeznaczenia ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 19 =