Proste i wielofunkcyjne – jak działają roboty kuchenne?

 Posiadanie profesjonalnego sprzętu kuchennego wpływa na szybkość i jakość przygotowywanych posiłków. Do jednych z najbardziej ułatwiających pracę w kuchni narzędzi zalicza się roboty kuchenne. Wybranie idealnego sprzętu pomocniczego sprawi, że gotowanie stanie się przyjemne oraz komfortowe.

Na czym polega działanie robotów kuchennych?

Robot kuchenny to sprzęt który w dużym powodzeniem jest w stanie zastąpić tradycyjne kuchenne przedmioty. Współcześnie, wyposażone są one w wiele funkcji dzięki którym można pokroić, poszatkować czy zmiksować dowolne składniki. Nowoczesne urządzenia posiadają bardzo trwałą obudowę, regulator prędkości oraz nóżki antypoślizgowe uniemożliwiające ślizganie się po blacie. Roboty kuchenne nowej generacji wyposażone są w szereg końcówek, dzięki którym mogą bez problemu pełnić funkcję blendera, miksera czy krajalnicy. Do standardowego wyposażenia dołączana jest także misa robocza, do której wrzucane są składniki, a także pokrywa ochronna. Dużą popularnością cieszą się roboty kuchenne Magimix, które łączą w sobie wszystkie powyżej opisane funkcjonalności.

Najważniejsze funkcje robotów kuchennych

Wydajne silniki, duża ilość pojemników oraz wymiennych elementów dają możliwość wykorzystywania robotów kuchennych do różnych celów. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

– miksowanie (zup, sosów, koktajli, kremów)

– siekanie oraz rozdrabnianie,

– ubijanie,

– mielenie (np. mięsa, ziaren oraz zbóż),

– wyciskanie soku,

– wyrabianie i zagniatanie ciasta.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 16 =