Oddanie auta na skup – alternatywa dla tradycyjnej sprzedaży

Zarówno zakup, jak i sprzedaż samochodu potrafią przysporzyć problemów. Wie o tym doskonale każdy, kto zderzył się osobiście z realiami rynku samochodów używanych. Każdy potencjalny klient ma setki nieistotnych pytań, chciałby dostać samochód bezwypadkowy, od pierwszego właściciela i w idealnym stanie technicznym. Kwestia ceny na polskim podwórku to też istna paranoja. Nawet jeśli zaznaczymy wyraźnie, że nie negocjujemy, pojawią się osoby z propozycjami połowy ceny lub takie, które w momencie spisywania umowy wyskoczą z „pięćset mniej albo nie biorę”. Na szczęście istnieją również inne drogi sprzedaży. 

Jak sprzedać auto? 

Jeśli nie mamy doświadczenia w handlu samochodami, nie jesteśmy zbyt dobrymi negocjatorami lub zwyczajnie zależy nam na szybkiej i bezproblemowej transakcji, możemy odwiedzić skup aut w Wielkopolsce działa wiele takich przedsiębiorstw, zajmują się one właśnie handlem samochodami używanymi. W rzetelnym i uczciwym skupie powinniśmy dostać błyskawiczną wycenę naszego pojazdu wraz z argumentacją. Zaproponowana cena nie musi być też wcale żenująco niska. 

Jak działają skupy?

Dzięki zapleczu warsztatowemu i detailingowemu przedsiębiorstwa takie mogą szybko i niedrogo przywrócić używanym autom dawny blask. Podniesie to skutecznie wartość pojazdu przed sprzedażą, więc my dostaniemy uczciwe pieniądze, a skup nie będzie stratny. Nie nastawiajmy się jednak na cenę z portalu aukcyjnego, przedsiębiorstwa takie płacą wyłącznie za realną wartość samochodu, muszą też jakoś zabezpieczyć swoją inwestycję. W przeciwieństwie do sprzedaży osobom prywatnym nie będziemy musieli jednak tracić cennego czasu. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy znajdzie się zdecydowany kupiec. Lepiej sprzedać nieznacznie taniej od ręki niż ryzykować utrzymywanie pojazdu przez kolejne kilka miesięcy. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =