Szyfon – czym charakteryzuje się ta tkanina?

Szyfon jest jedną z najdelikatniejszych tkanin, którą wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji odzieży damskiej. Jest to niezwykle zwiewny, delikatny oraz elegancki materiał. Wykonane z niego sukienki, bluzki czy spódnice prezentują się niezwykle efektownie.

Jakie właściwości posiada szyfon?

Szyfon to materiał pełen wdzięku, który układa się bardzo ładnie na ciele. Wykorzystywany jest także w modzie ślubnej do wykonywania takich dodatków, jak welony.

W modzie damskiej sprawdza się świetnie do wykonywania odzieży wiosennej i letniej.  Sukienki szyfonowe będą też idealnym rozwiązaniem na upalne dni. Wyróżnia się kilka rodzajów tej tkaniny, które różnią się od siebie przede wszystkim typem nici, jakie zostały użyte do jej produkcji.

Można więc spotkać szyfon jedwabny, nylonowy, bawełniany, poliestrowy, cieniowany oraz mieszany. Dzięki swoim właściwościom, a dokładniej dzięki temu, że jest to tkanina bardzo przewiewna, z powodzeniem sprawdzi się jako materiał na suknie wieczorowe. Skóra będzie miała w nich odpowiedni przewiew, co zapobiegnie nadmiernemu poceniu się.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ze względu na swój delikatny charakter ubrania z szyfonu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Należy prać je wyłącznie przy użyciu delikatnych środków w niskich temperaturach. W przypadku sukni najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie ich do profesjonalnej pralni.

Trzeba również bardzo uważać podczas prasowania szyfonowych ubrań. Zaleca się ustawienie minimalnej temperatury, a do usuwania zagnieceń warto użyć pergaminu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =