Co może być pamiątką chrztu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień chrztu świętego to jeden z najdonioślejszych dni w życiu chrześcijanina. Zazwyczaj sakrament ten przyjmują malutkie dzieci, więc dobrze zadbać o niezwykłą pamiątkę tego pięknego wydarzenia. Sklep Szczęść Boże oferuje piękne przedmioty idealnie nadające się na pamiątkę chrztu świętego.

Pamiątka na całe życie – czym obdarować dziecko w dniu chrztu świętego?

Do najpopularniejszych pamiątek chrztu należą pamiątkowe kartki, obrazki oraz dewocjonalia np. srebrny krzyż lub figurka przedstawiająca świętą rodzinę. Niektórzy decydują się na symboliczną biżuterię np. łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem z Matką Boską.

Po rozmowie z rodzicami dziecka można zdecydować się na elegancką, ozdobną świecę lub szatkę chrzcielną. Dobrym dopełnieniem takiego prezentu będzie ręcznie wykonana karta pocztowa, na której zamieścimy życzenia.

Ciekawym pomysłem jest podarowanie książki – chociaż nie jest to prezent na pierwsze lata życia dziecka, daje możliwość pozostawienia wzruszającej dedykacji oraz wskazówek dotyczących przyszłego życia. Oczywiście można podarować piękną książkę dla dzieci np. opowiadającą historię Świętej Rodziny lub płytę z nagraniem muzyki chrześcijańskiej.

Oryginalnym pomysłem jest zakup ozdobnego pudełka na pamiątki sakramentów lub specjalnego albumu, w którym zapisuje się kolejne etapy życiowej drogi małego katolika: od chrztu, przez komunię, bierzmowanie, aż po ślub.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać serwer strony internetowej?
Jak wybrać serwer strony internetowej?
Podczas zakładania strony internetowej, prędzej czy później musimy podjąć decyzję, co do tego, na jaki hosting się zdecydować. Kryteria, jakimi […]
Wybór właściwego typu oświetlenia, w zależności od przeznaczenia pokoju
Wybór właściwego typu oświetlenia, w zależności od przeznaczenia pokoju
Wybierając oświetlenie do pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Pierwszym jest zastosowanie takiej lampy, która zapewnia odpowiednią ilość […]
Księgowa – niezbędna w każdej firmie
Księgowa – niezbędna w każdej firmie
Prowadzenie księgowości jest niezbędne w każdym przedsiębiorstwie. Wynika to między innymi z obowiązków prawnych i podatkowych oraz konieczności regularnego rozliczania […]