Co może być pamiątką chrztu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień chrztu świętego to jeden z najdonioślejszych dni w życiu chrześcijanina. Zazwyczaj sakrament ten przyjmują malutkie dzieci, więc dobrze zadbać o niezwykłą pamiątkę tego pięknego wydarzenia. Sklep Szczęść Boże oferuje piękne przedmioty idealnie nadające się na pamiątkę chrztu świętego.

Pamiątka na całe życie – czym obdarować dziecko w dniu chrztu świętego?

Do najpopularniejszych pamiątek chrztu należą pamiątkowe kartki, obrazki oraz dewocjonalia np. srebrny krzyż lub figurka przedstawiająca świętą rodzinę. Niektórzy decydują się na symboliczną biżuterię np. łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem z Matką Boską.

Po rozmowie z rodzicami dziecka można zdecydować się na elegancką, ozdobną świecę lub szatkę chrzcielną. Dobrym dopełnieniem takiego prezentu będzie ręcznie wykonana karta pocztowa, na której zamieścimy życzenia.

Ciekawym pomysłem jest podarowanie książki – chociaż nie jest to prezent na pierwsze lata życia dziecka, daje możliwość pozostawienia wzruszającej dedykacji oraz wskazówek dotyczących przyszłego życia. Oczywiście można podarować piękną książkę dla dzieci np. opowiadającą historię Świętej Rodziny lub płytę z nagraniem muzyki chrześcijańskiej.

Oryginalnym pomysłem jest zakup ozdobnego pudełka na pamiątki sakramentów lub specjalnego albumu, w którym zapisuje się kolejne etapy życiowej drogi małego katolika: od chrztu, przez komunię, bierzmowanie, aż po ślub.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy muzyczne zespoły coverowe sprawdzają się na rodzinnych eventach?
Czy muzyczne zespoły coverowe sprawdzają się na rodzinnych eventach?
Kiedy zbliża się wielka rodzinna uroczystość, wielu z nas zastanawia się nad wieloma aspektami urządzanej imprezy. Naszą głowę zaprząta nie […]
Jak zorganizować urlop z przyjaciółmi za granicą?
Jak zorganizować urlop z przyjaciółmi za granicą?
Wspólny urlop z przyjaciółmi to ciekawy pomysł spędzenia wakacji czy ferii zimowych. Decydują się na niego głównie ludzie młodzi, choć […]
Taśmy LED – sposób na nowoczesne oświetlenie
Taśmy LED – sposób na nowoczesne oświetlenie
Oświetlenie mieszkania to jedna z istotniejszych kwestii. Pozwala stworzyć odpowiednią atmosferę domu, jak również najlepsze warunki do pracy. Zwykle poza […]