Co może być pamiątką chrztu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień chrztu świętego to jeden z najdonioślejszych dni w życiu chrześcijanina. Zazwyczaj sakrament ten przyjmują malutkie dzieci, więc dobrze zadbać o niezwykłą pamiątkę tego pięknego wydarzenia. Sklep Szczęść Boże oferuje piękne przedmioty idealnie nadające się na pamiątkę chrztu świętego.

Pamiątka na całe życie – czym obdarować dziecko w dniu chrztu świętego?

Do najpopularniejszych pamiątek chrztu należą pamiątkowe kartki, obrazki oraz dewocjonalia np. srebrny krzyż lub figurka przedstawiająca świętą rodzinę. Niektórzy decydują się na symboliczną biżuterię np. łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem z Matką Boską.

Po rozmowie z rodzicami dziecka można zdecydować się na elegancką, ozdobną świecę lub szatkę chrzcielną. Dobrym dopełnieniem takiego prezentu będzie ręcznie wykonana karta pocztowa, na której zamieścimy życzenia.

Ciekawym pomysłem jest podarowanie książki – chociaż nie jest to prezent na pierwsze lata życia dziecka, daje możliwość pozostawienia wzruszającej dedykacji oraz wskazówek dotyczących przyszłego życia. Oczywiście można podarować piękną książkę dla dzieci np. opowiadającą historię Świętej Rodziny lub płytę z nagraniem muzyki chrześcijańskiej.

Oryginalnym pomysłem jest zakup ozdobnego pudełka na pamiątki sakramentów lub specjalnego albumu, w którym zapisuje się kolejne etapy życiowej drogi małego katolika: od chrztu, przez komunię, bierzmowanie, aż po ślub.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble robi się z metalu
Jakie meble robi się z metalu
Meble wykonuje się z najrozmaitszych materiałów i przeróżnymi technikami. Wszystko jest uzależnione od upodobania klienta, a często od przeznaczenia danego […]
5 faktów o prosecco
5 faktów o prosecco
Nie ma chyba na świecie osoby, która nazywałaby się miłośnikiem wina, a jednocześnie ani razu w życiu nie próbowała prosecco. […]
Koenzym Q10 i kwas hialuronowy w suplementach diety
Koenzym Q10 i kwas hialuronowy w suplementach diety
Chcesz zadbać o urodę? Zdrowo się odżywiasz, lecz nie widzisz efektów. Jest to powód, aby zacząć się suplementować. Dziś opowiemy […]