Co musi spełnić pomieszczenie żeby przejść kwalifikacje pomieszczeń czystych?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwalifikacja pomieszczeń czystych ma duże znaczenie dla branży pomieszczeń czystych. Kwalifikacja zapewnia, że pomieszczenie czyste spełnia wszystkie specyfikacje, normy i przepisy, które są ustalone przez organ zarządzający.

Gdy pomieszczenie spełnia te wymogi, może być wykorzystywane w różnych branżach, w tym farmaceutycznej, urządzeń medycznych, półprzewodników, nauk przyrodniczych i elektronicznej. Skąd wiesz, czy Twój obiekt przeszedł kwalifikację pomieszczeń czystych?

Kiedy pomieszczenie jest gotowe do użytku?

Podłoga powinna być nieprzepuszczalna dla płynów i chemikaliów. Oznacza to brak wykładziny lub innych porowatych powierzchni. Ściany i sufity powinny być gładkie, nieprzepuszczalne i łatwe do czyszczenia. Drzwi powinny być wykonane z materiałów, które nie pozwalają na wydostanie się kurzu lub brudu do innych obszarów Twojego obiektu.

Pomieszczenie musi mieć system wyciągowy, który może usunąć cząstki z powietrza. Wszystkie otwory do pomieszczenia muszą mieć założone filtry HEPA. Dotyczy to otworów wentylacyjnych, wentylatorów sufitowych i wszelkich innych otworów, które mogłyby wpuścić zanieczyszczenia do pomieszczenia.

Pokój musi być regularnie sprzątany i odkażany. Wewnątrz pomieszczenia nie powinno być żadnych cząstek ani gruzu, które mogłyby zanieczyścić wszystko, co jest w nim produkowane. Wszystkie te środki ostrożności pomogą utrzymać Twój zakład w czystości i wolny od zanieczyszczeń. Dzięki temu produkty, które wytwarzasz, będą bezpieczne w użyciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki materiał na ogrodową cieplarnię?
Jaki materiał na ogrodową cieplarnię?
W konstrukcji cieplarni stosuje się różne rodzaje osłon ogrodowych. Stanowią barierę osłaniającą przed wiatrem, pyłkami, kurzem, a często także zwierzętami. […]
Jakie ubranka dla niemowlaka na wiosnę?
Jakie ubranka dla niemowlaka na wiosnę?
Wraz ze zbliżającym się nadejściem wiosny powinniśmy zadbać o odpowiednie ubranka dla niemowlaków. Trzeba zaznaczyć, iż mimo pojawiającego się coraz […]
Kupić sukienkę czy lepiej uszyć ją sama?
Kupić sukienkę czy lepiej uszyć ją sama?
Umiejętność szycia przyda się w życiu każdej osoby. Daje także ogromną przyjemność tworzenia. Jeśli masz dzieci, zobaczysz, że jest to […]