Rury preizolowane – jakie mają zastosowania w przemyśle?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów rur preizolowanych. Niektóre są wykonane z PCV, inne z polietylenu, który jest również znany jako PE. Najczęściej spotykany rozmiar to 150 milimetrów średnicy i 1000 milimetrów długości, przy grubości ścianki 5 milimetrów. Rury te są wykorzystywane do transportu gorącej wody lub ciepłej wody w procesach przemysłowych. Są one również używane do transportu pary w przemyśle stalowym.

Rury preizolowane są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach:

W elektrowniach

Para wytwarzana przez elektrownię jest transportowana przez rurę preizolowaną do turbin, które wytwarzają energię elektryczną.

W zakładach chemicznych

Istnieje kilka procesów, w których stosowane są rury preizolowane: procesy rozdzielania, takie jak destylacja, krystalizacja i odparowanie; procesy ogrzewania, takie jak uwodornienie; procesy chłodzenia, takie jak kondensacja; oraz procesy rozdzielania, takie jak filtracja przy użyciu membran. Rura preizolowana jest używana w wielu z tych procesów, ponieważ jest bardziej wydajny niż inne materiały rurowe.

W inżynierii mechanicznej

Rury do przenoszenia płynów o wysokiej temperaturze lub ciśnieniu są stosowane na przykład w silnikach, turbinach i sprężarkach. Należą do nich silniki spalinowe (samochody), turbiny (napęd statków) i sprężarki (klimatyzacja).

W przetwórstwie spożywczym

W przemyśle spożywczym rury preizolowane wykorzystywane są w procesach pasteryzacji i sterylizacji. Rurki chronią produkt przed powietrzem lub gazami, które mogą go zanieczyścić podczas procesu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapakować towar aby dotarł do klienta w stanie nienaruszonym?
Jak zapakować towar aby dotarł do klienta w stanie nienaruszonym?
Właściwe zapakowanie paczek jest bardzo ważne, aby dotarły one w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Bardzo często pokonują one ogromne odległości, […]
Jak zwalczyć cellulit?
Jak zwalczyć cellulit?
Cellulit inaczej nazywany „pomarańczową skórką” to defekt skórny, z którym boryka się praktycznie każda kobieta. Jego pojawienie się jest uzależnione […]
Dlaczego warto zdecydować się na indywidualnie przygotowany firmowy system elektroniczny?
Dlaczego warto zdecydować się na indywidualnie przygotowany firmowy system elektroniczny?
Obecnie nie ma praktycznie firmy, która nie musiałaby korzystać z rozbudowanych systemów informatycznych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że są one […]