Rury preizolowane – jakie mają zastosowania w przemyśle?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów rur preizolowanych. Niektóre są wykonane z PCV, inne z polietylenu, który jest również znany jako PE. Najczęściej spotykany rozmiar to 150 milimetrów średnicy i 1000 milimetrów długości, przy grubości ścianki 5 milimetrów. Rury te są wykorzystywane do transportu gorącej wody lub ciepłej wody w procesach przemysłowych. Są one również używane do transportu pary w przemyśle stalowym.

Rury preizolowane są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach:

W elektrowniach

Para wytwarzana przez elektrownię jest transportowana przez rurę preizolowaną do turbin, które wytwarzają energię elektryczną.

W zakładach chemicznych

Istnieje kilka procesów, w których stosowane są rury preizolowane: procesy rozdzielania, takie jak destylacja, krystalizacja i odparowanie; procesy ogrzewania, takie jak uwodornienie; procesy chłodzenia, takie jak kondensacja; oraz procesy rozdzielania, takie jak filtracja przy użyciu membran. Rura preizolowana jest używana w wielu z tych procesów, ponieważ jest bardziej wydajny niż inne materiały rurowe.

W inżynierii mechanicznej

Rury do przenoszenia płynów o wysokiej temperaturze lub ciśnieniu są stosowane na przykład w silnikach, turbinach i sprężarkach. Należą do nich silniki spalinowe (samochody), turbiny (napęd statków) i sprężarki (klimatyzacja).

W przetwórstwie spożywczym

W przemyśle spożywczym rury preizolowane wykorzystywane są w procesach pasteryzacji i sterylizacji. Rurki chronią produkt przed powietrzem lub gazami, które mogą go zanieczyścić podczas procesu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo wykonać manicure akrylowy?
Jak prawidłowo wykonać manicure akrylowy?
Manicure akrylowy stał się w ostatnich latach niezwykle popularny. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, których paznokcie są z natury słabe […]
Dlaczego warto wzbogacić dietę psa o dodatkowe suplementy?
Dlaczego warto wzbogacić dietę psa o dodatkowe suplementy?
Większość ludzi dba o swoje psy prawie tak samo, jak o członków rodziny. Nie ma co się temu dziwić, bezgraniczna […]
Małe AGD – co wybrać do domu?
Małe AGD – co wybrać do domu?
Dobrze zaaranżowana i wyposażona kuchnia w znacznym stopniu ułatwia przygotowywanie wszelkich potraw. Oprócz dużych sprzętów w postaci porządnej lodówki, pojemnej […]