Jakie ograniczenia mają standardowe paczki wysyłane kurierem?

Standardowa paczka – wiele osób nie do końca wie, co kryje się za tym określeniem. Okazuje się jednak, że paczki przesyłane kurierem mają pewne ograniczenia, z którymi warto się zapoznać, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Standardowe przesyłki muszą bowiem spełniać określone kryteria.

Standardowe przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie Olsztyn określają ściśle parametry, w których znajdują się standardowe paczki. Powinny posiadać kształt prostopadłościanu, z którego boków nie powinny wystawać żadne dodatkowe elementy. Suma długości, wysokości i szerokości paczki nie powinna przekroczyć 300 centymetrów. Standardowo paczki nie powinny ważyć więcej niż 50-70 kilogramów. Warto przed nadaniem paczki sprawdzić firmę kurierską, którą wybieramy oraz to, jakie wymiary zastrzega sobie dla standardowych paczek. Przesyłki kurierskie Wrocław to jedna z wielu firm, które udostępniają tego typu informacji klientowi.

Co, jeśli paczka nie spełnia wymagań?

To, że wysyłka nie spełnia wymagań odnośnie kształtu, wagi czy zabezpieczenia zawartości, nie znaczy, że nie zostanie doręczona. Prawdopodobne będzie ona jednak podlegała dodatkowej opłacie, w związku z przekroczeniem gabarytów. O szczegółach warto dowiedzieć się przed nadaniem – wtedy można poznać ostateczną cenę przesyłki oraz to, czy mieści się ona w standardowych wymiarach. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysyłania paczek międzynarodowych, gdzie mogą występować lokalne ograniczenia w kwestii gabarytów paczek.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 5 =