Jakie jest zastosowanie lasera Q SWITCH ND YAG w kosmetologii?

Współcześnie jednymi z najczęściej stosowanych urządzeń w kosmetologii są specjalne lasery wysokoenergetyczne. Są one zróżnicowane pod względem gęstości emitowanej energii, długości fal oraz średnicy wiązki. Dobór konkretnego modelu zależy w dużej mierze od rodzaju defektu lub problemu skórnego, choć obecnie najbardziej popularne są zabiegi z użyciem lasera Q Switch, gwarantującego efekt mechaniczny. Nowoczesne urządzenia tego typu można kupić np. na https://igmedicalteam.pl/

Doskonały sposób na usuwanie tatuaży i nie tylko 

Laser Q Switch ND YAG (neodymowo-yagowy) jest w pełni bezpieczny dla skóry, ponieważ jego zastosowanie nie skutkuje podgrzaniem tkanki, lecz jej mechanicznym zniszczeniem. Emituje on dosyć krótki impuls, odznaczający się ponadprzeciętnie dużą mocą, który powoduje natychmiastowe rozerwanie tkanki. Zdecydowanie najczęściej usuwa się za pomocą tego urządzenia tatuaże wykonane w kolorze czarnym, szarym, czerwonym, a także grafitowym. Długość całego procesu i liczba zabiegów zależy przede wszystkim od stopnia wysycenia barwników, dlatego najłatwiej jest wyeliminować ozdoby stare, które z czasem stały się jaśniejsze.

Innym powszechnym zastosowaniem omawianego lasera jest usuwanie makijażu permanentnego (ust, oczu, brwi itp.). W tym przypadku metoda jest niemal identyczna, choć sam zabieg przebiega znacznie szybciej z powodu umieszczenia barwnika w bardziej wierzchniej warstwie skóry. Oprócz tego sprzęt służy do rozjaśniania przebarwień, wykonywania peelingu węglowego (w celu oczyszczenia skóry) i leczenia grzybicy paznokci. Dodajmy, że cena lasera Q Switch wynosi między 10 000 zł a 17 000 zł – w zależności od modelu i funkcjonalności.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =