Jak dopasować chłodnicę do modelu wózka widłowego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawność pojazdów, którymi się poruszamy i wykonujemy naszą pracę to priorytet. Gwarantuje to bezpieczeństwo wykonywanych czynności, zarówno dla nas, jak i osób w naszym otoczeniu. Jedną z części, która gwarantuje poprawne działanie na przykład, wózka widłowego, stanowiącego źródło pracy jest chłodnica. Jak zatem wybrać odpowiednią dla naszego modelu chłodnicę?

Rola chłodnicy

Chłodnica wózka widłowego to tak zwany wymiennik ciepła, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła wytworzonego podczas pracy silnika. Umożliwia to specjalna konstrukcja, z której jest zbudowana – składa się z dużej liczby cienkich rurek, które łączą się z pofałdowanymi blaszkami. Krąży w nich ciecz przejmująca nagromadzone w silniku ciepło.

Jak wybrać odpowiednią chłodnicę?

Zakup oryginalnej chłodnicy, zamiast zamiennika, gwarantuje funkcjonalność części i jej idealne dopasowanie. Oryginalne chłodnice są droższe, jednak zamiennik może być źle dopasowany, dobrany, co może skutkować awariami. Dlatego, zamiast podrabianego sprzętu, lepiej jest wybrać oryginał, jak np. chłodnicę do wózka widłowego marki Nissan – produkt od znanego producenta.

Wybierana przez nas chłodnica, musi mieć odpowiednią wydajność dopasowaną do konstrukcji silnika – należy mieć na uwadze fakt, iż różne wersje silnikowe jednego modelu mogą potrzebować innej chłodnicy, by pracować optymalnie. Silnik powinien pracować w odpowiednim zakresie temperatur.

Istotne jest kierowanie się zasadą, iż technologia, z którą wytworzona jest nowo instalowana chłodnica, nie może być gorsza, niż oryginalnej części.

Zakup odpowiedniej chłodnicy jest krokiem trudnym. Warto wiedzieć jak kupować, by nie żałować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to znaczy, że sok jest tłoczony?
Co to znaczy, że sok jest tłoczony?
Soki tłoczone są o wiele zdrowsze od pozostałych dostępnych na rynku. Nie zawierają konserwantów, cukrów, dodatku wody, nie są też […]
Jak wybrać projektor do swoich potrzeb?
Jak wybrać projektor do swoich potrzeb?
Do jakich celów wykorzystuje się projektory?. Projektory są używane w wielu różnych sytuacjach. Mogą służyć do pokazywania prezentacji, oglądania filmów […]
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii systemów grzewczych?
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii systemów grzewczych?
Awaria systemów grzewczych najczęściej jest spowodowana przez nieprawidłowo działające kotły gazowe C.O. lub innego rodzaju. To właśnie pompa CO jest […]