Jak dopasować chłodnicę do modelu wózka widłowego?

Sprawność pojazdów, którymi się poruszamy i wykonujemy naszą pracę to priorytet. Gwarantuje to bezpieczeństwo wykonywanych czynności, zarówno dla nas, jak i osób w naszym otoczeniu. Jedną z części, która gwarantuje poprawne działanie na przykład, wózka widłowego, stanowiącego źródło pracy jest chłodnica. Jak zatem wybrać odpowiednią dla naszego modelu chłodnicę?

Rola chłodnicy

Chłodnica wózka widłowego to tak zwany wymiennik ciepła, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła wytworzonego podczas pracy silnika. Umożliwia to specjalna konstrukcja, z której jest zbudowana – składa się z dużej liczby cienkich rurek, które łączą się z pofałdowanymi blaszkami. Krąży w nich ciecz przejmująca nagromadzone w silniku ciepło.

Jak wybrać odpowiednią chłodnicę?

Zakup oryginalnej chłodnicy, zamiast zamiennika, gwarantuje funkcjonalność części i jej idealne dopasowanie. Oryginalne chłodnice są droższe, jednak zamiennik może być źle dopasowany, dobrany, co może skutkować awariami. Dlatego, zamiast podrabianego sprzętu, lepiej jest wybrać oryginał, jak np. chłodnicę do wózka widłowego marki Nissan – produkt od znanego producenta.

Wybierana przez nas chłodnica, musi mieć odpowiednią wydajność dopasowaną do konstrukcji silnika – należy mieć na uwadze fakt, iż różne wersje silnikowe jednego modelu mogą potrzebować innej chłodnicy, by pracować optymalnie. Silnik powinien pracować w odpowiednim zakresie temperatur.

Istotne jest kierowanie się zasadą, iż technologia, z którą wytworzona jest nowo instalowana chłodnica, nie może być gorsza, niż oryginalnej części.

Zakup odpowiedniej chłodnicy jest krokiem trudnym. Warto wiedzieć jak kupować, by nie żałować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + jedenaście =