Jak dopasować chłodnicę do modelu wózka widłowego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawność pojazdów, którymi się poruszamy i wykonujemy naszą pracę to priorytet. Gwarantuje to bezpieczeństwo wykonywanych czynności, zarówno dla nas, jak i osób w naszym otoczeniu. Jedną z części, która gwarantuje poprawne działanie na przykład, wózka widłowego, stanowiącego źródło pracy jest chłodnica. Jak zatem wybrać odpowiednią dla naszego modelu chłodnicę?

Rola chłodnicy

Chłodnica wózka widłowego to tak zwany wymiennik ciepła, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła wytworzonego podczas pracy silnika. Umożliwia to specjalna konstrukcja, z której jest zbudowana – składa się z dużej liczby cienkich rurek, które łączą się z pofałdowanymi blaszkami. Krąży w nich ciecz przejmująca nagromadzone w silniku ciepło.

Jak wybrać odpowiednią chłodnicę?

Zakup oryginalnej chłodnicy, zamiast zamiennika, gwarantuje funkcjonalność części i jej idealne dopasowanie. Oryginalne chłodnice są droższe, jednak zamiennik może być źle dopasowany, dobrany, co może skutkować awariami. Dlatego, zamiast podrabianego sprzętu, lepiej jest wybrać oryginał, jak np. chłodnicę do wózka widłowego marki Nissan – produkt od znanego producenta.

Wybierana przez nas chłodnica, musi mieć odpowiednią wydajność dopasowaną do konstrukcji silnika – należy mieć na uwadze fakt, iż różne wersje silnikowe jednego modelu mogą potrzebować innej chłodnicy, by pracować optymalnie. Silnik powinien pracować w odpowiednim zakresie temperatur.

Istotne jest kierowanie się zasadą, iż technologia, z którą wytworzona jest nowo instalowana chłodnica, nie może być gorsza, niż oryginalnej części.

Zakup odpowiedniej chłodnicy jest krokiem trudnym. Warto wiedzieć jak kupować, by nie żałować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria dodatkowe do sypialni
Akcesoria dodatkowe do sypialni
Sypialnia to miejsce przywołujące na myśl błogi stan relaksu, upragnionego odpoczynku po trudnym dniu w pracy czy szkole, ale również […]
Alimenty na dzieci – co warto o nich wiedzieć?
Alimenty na dzieci – co warto o nich wiedzieć?
Alimenty to pieniądze, które jeden rodzic płaci drugiemu rodzicowi, aby pomóc w pokryciu wydatków na dzieci. Jeśli macie razem dzieci, […]
Kiedy przedsiębiorca może ogłosić upadłość firmy i jakie czynności się z tym wiążą?
Kiedy przedsiębiorca może ogłosić upadłość firmy i jakie czynności się z tym wiążą?
Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykiem finansowym. Na polskim rynku zjawisko ogłoszenia upadłości zdarza się coraz częściej.  Kiedy […]