Usterka w rowerze – czy wszystko da się naprawić samemu?

Sprawnie działający rower to nie tylko wygodniejsze podróżowaniem nim, ale przede wszystkim znacznie większe bezpieczeństwo jazdy. Podstawowe serwisowanie roweru nie jest zajęciem trudnym, ale bardziej zaawansowana regulacja może już sprawić kilka trudności.

Co warto naprawiać samemu? 

Podstawowa kosmetyka napędu jest czynnością prostą, jednak na pewno mocno się podczas niej ubrudzimy. Czyszczenie i smarowanie łańcucha, usuwanie brudu z przerzutki nie wymaga dużej wiedzy. Łatwy zadaniem jest również wymiana opon i dętki. Do tego celu warto posiadać specjalne łyżki. Dobór odpowiednich podzespołów również nie jest skomplikowany. Informację o kompatybilnych częściach łatwo znaleźć na boku opony czy na stronie producenta rowerów.

Co warto naprawić w serwisie?

Żeby przyspieszyć naprawę, możemy skorzystać z modnego rozwiązania jakim jest mobilny serwis rowerowy. Większość czynności serwisowych można wykonać „na poczekaniu” i chociaż nie są one skomplikowane, to wymagają posiadania odpowiedniej wiedzy. Mechanikom rowerowym zdecydowanie warto zlecić wszystkie czynności związane z naprawą, wymianą i regulacją hamulców. Jest to kluczowe dla bezpieczeństwa. Również wszystkie naprawy dotyczące łożysk powinny być wykonane przez profesjonalistę. Odpowiednie uszczelnienie i dobranie podzespołu nie zawsze jest łatwe.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 7 =