Czy soczewki kontaktowe są dla każdego?

Popularne

Większość ludzi może nosić soczewki kontaktowe, ale są tacy, którzy nie powinni. Soczewki kontaktowe to jedna z najpopularniejszych opcji korekcji wzroku.

Soczewki kontaktowe są świetną opcją dla wielu osób, które noszą okulary lub chcą poprawić swój wzrok bez noszenia okularów. Istnieją jednak pewne warunki, które sprawiają, że noszenie ich nie jest dla Ciebie bezpieczne. 

Na to zwróć uwagę

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie miał infekcję oka z wrzodem rogówki, nie powinieneś nosić kontaktów. Nie powinieneś również nosić soczewek kontaktowych, jeśli cierpisz na pewne choroby oczu, takie jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej lub inne choroby, które wpływają na siatkówkę (tylną część oka). Jeśli miałeś jakikolwiek rodzaj operacji na rogówce (przód oka), powinieneś skonsultować się z lekarzem przed noszeniem kontaktów.

Alergie

Jeśli masz alergie, które mają wpływ na oczy, w soczewce może znajdować się dodatek, który może powodować podrażnienia. Ale jest to rzadkie, ponieważ większość marek sprzedaje teraz soczewki hipoalergiczne.

Chcąc skorzystać z rozwiązania jakim są soczewki kontaktowe Poznań, jest miastem, w którym znajduje się wielu przedstawicieli tej branży.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 4 =