W czym może pomóc druhna

Właśnie zostałaś poproszona by być druhną na ślubie swojej najlepszej przyjaciółki. Znacie się od przedszkola, ale nie liczyłaś na to, że to właśnie Tobie przypadnie w udziale tak ważna rola. Jaka jest rola druhny? W czym może pomóc przyszłej pannie młodej?

Druhna-prawa ręka panny młodej

Najważniejszym zadaniem druhny jest wspieranie przyszłej panny młodej w okresie przygotowań do ślubu. Jest to trudny czas, więc każda pomoc i wsparcie się przyda. Zorganizuj razem z panną młodą szalony weekend, podczas którego będzie mogła ona przymierzać ślubne sukienki. Powinna mieć ona na to dużo czasu, gdyż wybór tej odpowiedniej jest bardzo ważny. Pozwól jej sprawdzić czy pasuje do niej sukienka ślubna z gipiurą. Niech przymierzy welony o różnej długości.  Moment ten powinien być dla Was mile spędzonym czasem.

Zadaniem druhny jest również pomoc w wypisywaniu zaproszeń. Jeżeli młoda para organizuje duże przyjęcie weselne, to każda para rąk do pisania się przyda. Tuż przed samym ślubem druhna pomoże w ustaleniu jak posadzić gości by wszyscy się dobrze czuli i bawili.

W dniu ślubu druhna pomaga pannie młodej w ubraniu się. Jest to bardzo uroczysta chwila, która zazwyczaj jest uwieczniana na zdjęciach oraz filmie. Podczas ceremonii zadaniem druhny jest pomaganie pannie młodej czyli poprawianie jej sukni czy trzymanie bukietu podczas przysięgi. Przyjęcie weselne również wymaga trochę aktywności druhny, szczególnie gdy pannie młodej trzeba poprawić makijaż czy sukienkę. Szczególnie potrzebna jest podczas oczepin. Bycie druhną to zaszczyt ale również obowiązek.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =