Porcelana – czym różni się od tradycyjnych kubków i szklanek?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porcelana jest rodzajem ceramiki, która pochodzi z Chin, a jej początki sięgają aż VII wieku. Wytwarzana jest poprzez wypalanie mieszanki glinki kaolin, kwarcu i szpatu polnego w temperaturze od 920 do 1460 stopni Celsjusza. Znana jest ze swojej wysokiej odporności na nasiąkanie wodą, czynniki chemiczne i mechaniczne. Porcelana od samego początku powstania była uznawana za dobro luksusowe i tak pozostało do dziś. Jest ceniona przez koneserów oraz znawców antyków. Wiekowa porcelana wyrabiana i dekorowana ręcznie w światowej sławy manufakturach może być z powodzeniem traktowana jako inwestycja.

Z czego bierze się unikatowość porcelany?

Porcelana jest unikalna przede wszystkim ze względu na swoją czternastowieczną historię i egzotyczne wschodnie pochodzenie. Wywołuje poczucie luksusu – dobrze jest posiadać coś wyjątkowego, innego niż tradycyjna zastawa stołowa, którą można kupić tanio w wielu marketach. Nie trzeba być jednak znawcą antyków czy koneserem sztuki użytkowej, by docenić przewagę tego ponadczasowego materiału.

Warto zaopatrzyć się również w porcelanę tworzoną we współczesnych manufakturach. Nie trzeba się obawiać o jej delikatność — porcelanę dostępną na przykład tu: https://otoporcelana.pl/category/alumina można z powodzeniem myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej. Współczesne zestawy porcelanowe mają oryginalną kolorystykę i wzory przy jednoczesnym zachowaniu elegancji i renomy ponadczasowego materiału. Niczym nie ujmują tej tradycyjnej, a co więcej, są dopracowane pod względem trwałości, co czyni je doskonałą alternatywą dla zwykłej zastawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Smycz jako gadżet reklamowy – Czy to się opłaca?
Smycz jako gadżet reklamowy – Czy to się opłaca?
Niestandardowe smycze są doskonałą opcją dla Twojego wydarzenia, konferencji lub targów. Smycze to świetny sposób na dodanie stylu i polotu […]
Kiedy aparat słuchowy staje się niezbędny do codziennego funkcjonowania?
Kiedy aparat słuchowy staje się niezbędny do codziennego funkcjonowania?
Problemy ze słuchem kojarzą nam się przede wszystkim ze starszymi osobami. Niestety w ostatnich latach coraz częściej dotykają one również […]
Bez jakich kosmetyków trudno wykonać dobry makijaż twarzy?
Bez jakich kosmetyków trudno wykonać dobry makijaż twarzy?
Jest kilka podstawowych kosmetyków, które musisz mieć w swoim zestawie. Są to podkład i puder, tusz do rzęs, róż do […]