Wymarzona praca – Czy istnieje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma czegoś takiego jak jedna wymarzona praca. Ale jest coś takiego jak wymarzona kariera i może być Twoja z odpowiednim nastawieniem i odrobiną ciężkiej pracy.

Krok 1

Pierwszym krokiem do zbudowania wymarzonej kariery jest poznanie swoich oczekiwań. Czy zależy Ci na stałej wypłacie, czy na elastycznych godzinach pracy? Wolisz pracować w biurze czy w domu? Chcesz podróżować czy pozostać w miejscu zamieszkania? Czy bardziej zależy Ci na pieniądzach, czy na sensownej pracy? Jeśli nie wiesz, czego chcesz, to zrób sobie coaching kariery.

Krok 2

Kiedy już ustalisz, gdzie leżą Twoje priorytety, czas zacząć przeprowadzać wywiady z osobami, których kariera zawodowa jest zgodna z Twoim ideałem. Zapytaj ich, jak zaczęli i jak wygląda ich dzień. Sprawdź, czy któraś z ich historii Ci odpowiada – następnie zbadaj te dziedziny dalej, czytając artykuły informacyjne i rozmawiając z profesjonalistami w danej dziedzinie.

Krok 3

Następnie przejdź do badań: Przeczytaj książki o tym, jak odnieść sukces w tych dziedzinach, i poszukaj szkół wyższych lub programów szkoleniowych, które mogą pomóc w uruchomieniu kariery w tym kierunku. Następnie zacznij nawiązywać kontakty z innymi osobami, które już robią to, co Cię ekscytuje – być może będą mogły udzielić Ci porady lub nawet polecić wolne stanowiska w swojej firmie!

Krok 4

Ostatnim krokiem jest zrobienie tego: Jeśli znalazłeś ścieżkę kariery, która cię ekscytuje i czujesz, że pasuje do tego, co chcesz robić, to daj jej szansę! Spróbuj odbyć staż lub wolontariat w tej dziedzinie, aby zdobyć doświadczenie, a następnie ubiegaj się o pracę, gdy poczujesz się gotowy. Zawsze możesz zmienić karierę później, jeśli się nie sprawdzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak udekorować stół na wesele?
Jak udekorować stół na wesele?
Ślub a później wesele, to bardzo ważne wydarzenia w życiu dwójki ludzi. Dlatego też organizując taką uroczystość każdy z nas […]
Czy pies może spać razem z człowiekiem?
Czy pies może spać razem z człowiekiem?
Wielu właścicieli czworonogów śpi w jednym łóżku ze swoimi pupilami. Najczęściej zaczyna się to w momencie adopcji psiaka, kiedy jest […]
Na co zwrócić uwagę przewożąc dzieci samochodem?
Na co zwrócić uwagę przewożąc dzieci samochodem?
Jazda samochodem z dziećmi wymaga odpowiedniej organizacji. Przede wszystkim należy bezwzględnie stosować się do przepisów – mowa tutaj zarówno o […]