Jak zaplanować przeprowadzkę za granicę?

Wyprowadzka na stałe do obcego kraju to niezwykle trudna decyzja oraz duże wyzwanie logistyczne. Taka wyprawa wymaga bowiem załatwienia niezbędnych formalności, a przede wszystkim przetransportowania całego dobytku do nowego miejsca zamieszkania. Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy przewozowej, gdyż pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Oto jeden ze znanych tego typu podmiotów polecanych przez klientów: http://teul.pl/transport-anglia/

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik

Po podjęciu decyzji o wyprowadzce za granicę w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o załatwienie wszelkich niezbędnych formalności i spraw prawnych. Należy przede wszystkim powiadomić stosowne urzędy, zamknąć konto bankowe, a także wypowiedzieć umowy na media i wyrejestrować samochód. Następnie warto przejrzeć domowe rzeczy (sprzęty, meble, ubrania itp.) oraz zweryfikować, które z nich będą nam potrzebne w nowym miejscu, a które wyrzucimy, sprzedamy albo oddamy potrzebującym.

Później przychodzi czas na podzielenie wybranych dóbr na dwie kategorie – w pierwszej muszą się znaleźć te przeznaczone do transportu wynajętym pojazdem ciężarowym, w drugiej zaś te, które zamierzamy zabrać ze sobą do samolotu albo własnego auta. Trzeci etap polega na wynajęciu rzetelnej firmy, posiadającej w swojej ofercie zarówno transport samochodów osobowych, jak i mebli. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko zostanie przewiezione za jednym razem. Pracownicy takiej firmy pomogą nam również w zabezpieczeniu ładunku oraz załatwieniu formalności w urzędzie celnym, jeśli np. przeprowadzamy się do Norwegii lub Szwajcarii (krajów nie należących do UE). 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 18 =