Jak zaplanować przeprowadzkę za granicę?

Wyprowadzka na stałe do obcego kraju to niezwykle trudna decyzja oraz duże wyzwanie logistyczne. Taka wyprawa wymaga bowiem załatwienia niezbędnych formalności, a przede wszystkim przetransportowania całego dobytku do nowego miejsca zamieszkania. Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy przewozowej, gdyż pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Oto jeden ze znanych tego typu podmiotów polecanych przez klientów: http://teul.pl/transport-anglia/

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik

Po podjęciu decyzji o wyprowadzce za granicę w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o załatwienie wszelkich niezbędnych formalności i spraw prawnych. Należy przede wszystkim powiadomić stosowne urzędy, zamknąć konto bankowe, a także wypowiedzieć umowy na media i wyrejestrować samochód. Następnie warto przejrzeć domowe rzeczy (sprzęty, meble, ubrania itp.) oraz zweryfikować, które z nich będą nam potrzebne w nowym miejscu, a które wyrzucimy, sprzedamy albo oddamy potrzebującym.

Później przychodzi czas na podzielenie wybranych dóbr na dwie kategorie – w pierwszej muszą się znaleźć te przeznaczone do transportu wynajętym pojazdem ciężarowym, w drugiej zaś te, które zamierzamy zabrać ze sobą do samolotu albo własnego auta. Trzeci etap polega na wynajęciu rzetelnej firmy, posiadającej w swojej ofercie zarówno transport samochodów osobowych, jak i mebli. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko zostanie przewiezione za jednym razem. Pracownicy takiej firmy pomogą nam również w zabezpieczeniu ładunku oraz załatwieniu formalności w urzędzie celnym, jeśli np. przeprowadzamy się do Norwegii lub Szwajcarii (krajów nie należących do UE). 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 12 =