Jaka jest odpowiednia pogoda do skoków ze spadochronem?

Skydiving to sport ekstremalny, który wymaga wielu przygotowań i środków bezpieczeństwa. Warunki pogodowe muszą być idealne, aby skoki spadochronowe mogły się odbyć, a jeśli nie są, to nie należy wznosić się w górę samolotem.

Pogoda idealna

Odpowiednia pogoda do skydivingu jest taka sama jak w przypadku każdego innego sportu: słonecznie i jasno. Istnieje jednak kilka dodatkowych czynników, jeśli chodzi o pogodę do skydivingu. Temperatura powietrza jest ważna, ponieważ wpływa na wydajność spadochronu i odzieży. Jeśli na zewnątrz jest zbyt zimno, trudno będzie Ci otworzyć spadochron i możesz nabawić się odmrożeń, jeśli nie masz na sobie wystarczającej ilości warstw. Jeśli jest zbyt gorąco, możesz czuć się niewygodnie w kombinezonie lub innym sprzęcie.

Jaka pogoda jest nieodpowiednia?

Zimne fronty – Kiedy zimny front przechodzi nad Twoją okolicą, zwykle towarzyszy mu deszcz lub śnieg. Pogoda może się nagle zmienić i spowodować turbulencje w powietrzu. Może to utrudnić prawidłowe otwarcie spadochronu lub co gorsza, może on zostać złapany przez wiatr powodując, że obrócisz się bez kontroli i uderzysz w ziemię. Dlatego poleca się wybierać porę letnią lub wiosenną na skoki spadochronowe Wrocław w te pory roku posiada możliwość zorganizowania takich skoków.

Burze z piorunami – Kiedy występują burze, występują silne wiatry, które mogą powodować problemy podczas wyskakiwania z samolotu. Najlepiej jest unikać skydivingu, jeśli istnieje szansa na burze, ponieważ ten rodzaj pogody może łatwo spowodować poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 7 =