Jak zagospodarować parapety?

Parapety bardzo często bywają trudne w zagospodarowaniu. Z drugiej strony jednak szkoda nie wykorzystać ich potencjału, ponieważ mogą stać się miejscem bardzo ozdobnym i świetnie się prezentującym. Dużo w kwestii wystroju i zagospodarowania parapetu zależy od zasłon, firanek oraz ewentualnie od rolet. Wszystko należy tak dopasować, żeby przestrzeń nie sprawiała wrażenia zagraconej, ponieważ nie będzie się to prezentować efektywnie.

Najprostszym rozwiązaniem na zagospodarowanie parapetu są doniczki z kwiatkami. Wybierając kwiaty warto jest poczytać na temat ich preferencji oraz zapotrzebowania – niektóre rośliny nie czują się dobrze przy oknie, ponieważ są wrażliwe na przeciągi i zbyt duże nasłonecznienie. Rośliny można umieścić w ozdobnych doniczkach lub eleganckich drewnianych skrzynkach. Nie powinny być one zbyt duże, ponieważ na parapecie jest z reguły bardzo mało miejsce. Doskonale sprawdzą się więc różnego typu sukulenty czy storczyki, które nie osiągają bardzo dużych rozmiarów.

Innym pomysłem na zagospodarowanie parapetu jest ustawienie na nim różnego typu bibelotów. Mogą to być ozdobne świeczniki, ramki na zdjęcia z rodzinnymi ujęciami czy lampiony. Jeśli parapet jest bardzo duży można z niego zrobić świetną miejscówkę do picia kawy czy czytania książek – wystarczy położyć na nim poduszki i koc. Nie we wszystkich mieszkaniach jest jednak taka możliwość. Na szczęście na rynku można zakupić bardzo wiele różnego typu dodatków i akcesoriów, które świetnie sprawdzą się przy oknie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 1 =