Firany – wszechstronna ozdoba okien

Firany uznać można za powracający trend. Na początku tego stulecia uważane były za powiew – niemodnej już i skostniałej – wnętrzarskiej przeszłości, jednak dzisiaj stają się po raz kolejny krzykiem mody. Odpowiadać za to może ich wszechstronność oraz uniwersalność – dopasowane firanki odnajdą się praktycznie w każdym możliwym stylu dekoracyjnym. Choć nie posiadają większych walorów praktycznych i ochronnych (w porównaniu do rolet czy żaluzji), to świetnie sprawdzają się jako ozdoba okna.

Zwiewne i delikatne

Współczesne firanki można montować w wielu wnętrzach: od rodzinnej sypialni, przez kuchnię po większe salony. Ozdoba ta charakteryzuje się dużą delikatnością – nawet w przypadku bardziej ekstrawaganckich i rzucających się w oczy kolorów. Ciekawym rozwiązaniem może być firanka z wyrazistym wzorem lub grafiką przedstawiającą jakiś obraz. Te z roślinnymi lub zwierzęcymi motywami sprawdzą się szczególnie we wnętrzach należących do młodszych domowników. Kolorowe firany do pokoju dziecięcego pozwolą na delikatną ochronę przed promieniami słonecznymi, nie blokując ich w większym stopniu.

Z ciekawymi wzorami do kuchni zapoznać można się na stronie https://strefafiran.pl/pl/c/Firany-do-kuchni/32. Te odnajdą się przede wszystkim w stylu tradycyjnym, skandynawskim oraz nowoczesnym. Przestrzeni kuchennej dedykowane są głównie modele praktyczne, które zasłonią okno, ale jednocześnie nadadzą wnętrzu lekkości i subtelności. Firany w kuchni polecane są zarówno w przypadku powierzchni o mniejszym, jak i większym metrażu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedem =