Jak przygotować narty do zimy?

Gdy zaczyna się zima, nadchodzi również czas na wyjęcie nart i wyruszenie na stok. Aby jednak można było na nich jeździć, należy je najpierw odpowiednio przygotować do sezonu narciarskiego. Jeżeli nie posiadamy własnych nart, możemy nabyć już przygotowane, w miejscu takim jak wynajem nart w Warszawie. Jeżeli zaś mają to być nasze prywatne narty, to musimy pamiętać o kilku zasadach, a także wykonać bardzo istotne czynności.

Przygotowanie nart do zimy

Po ich wyjęciu na samym początku należy dokonać ich oględzin, a więc sprawdzić, czy nie posiadają śladów rdzy oraz czy są prawidłowo naostrzone. Jeżeli posiadają rdzę, należy ją zetrzeć, a gdy nie są ostre, trzeba je naostrzyć za pomocą specjalnego narzędzia. Ślizg należy zaś poddać polerowaniu i dokładnemu woskowaniu, szczególnie gdy został lekko porysowany. Gdyby uszkodzenia były bardziej poważne, wówczas lepiej udać się po pomoc do specjalisty i odwiedzić serwis narciarski w Warszawie. Robiąc to samemu, trzeba bezwzględnie pamiętać jedynie o tym, by wszystkie te czynności wykonywać z pomocą przeznaczonych do tych celów narzędzi.

Ważne jest także dokładne sprawdzenie ustawień wiązania, zwłaszcza jeśli zaopatrzymy się w nowe buty. Właściwe ustawienie tego elementu ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa jazdy. Aby natomiast narty utrzymać w dobrym stanie po ich przygotowaniu przez całą zimę, należy każdorazowo po jeździe dokładnie je wysuszyć. Nie wolno przechowywać ich w pokrowcu na narty, jeśli są mokre, ponieważ postępować mogłaby raczej niechciana korozja.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =