Jak dbać o zawieszenie w samochodzie?

Prawidłowo działające zawieszenie samochodu wpływa zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Koszty wymiany uszkodzonych amortyzatorów i innych podzespołów mogą być dosyć wysokie, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać. Pozwoli to uniknąć poważniejszych awarii i większych wydatków.

Regularne przeglądy i wymiana zużytych podzespołów

Podstawowym zadaniem właścicieli pojazdów jest regularne serwisowanie samochodu w wybranym warsztacie. Stan amortyzatorów i wahaczy zaleca się sprawdzać co 10 tysięcy kilometrów. Mechanika warto odwiedzić także wtedy, gdy podczas pokonywania drogowych nierówności we wnętrzu auta słychać stukanie, bądź inne niepokojące dźwięki. Do najszybciej zużywających się elementów zawieszenia zaliczyć należy sworznie, łączniki stabilizatora oraz końcówki drążków kierowniczych.

Zawieszenie dostosowane do stylu jazdy

Istotny wpływ na stan zawieszenia ma także preferowany styl jazdy. Aby uniknąć szybkiego zużywania się amortyzatorów i innych podzespołów, należy wolno pokonywać wszelkiego rodzaju nierówności. Osoby, które preferują bardziej dynamiczną jazdę, powinny wybrać samochody o sportowej charakterystyce. Jeśli ktoś chce wykorzystać sportowe zawieszenie Ford Mustang to model, który warto kupić. Zamontowane w nim sztywne amortyzatory pozwalają na szybką jazdę na każdej nawierzchni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + trzy =