Jak dbać o brodę

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja brody w etapie wzrostu

Zapuszczanie efektownej brody to proces długotrwały i wymagający. Po kilku dniach na twarzy mężczyzny zapuszczającego brodę pojawia się gęsty i szorstki zarost. Na tym etapie jego pielęgnacja powinna ograniczać się do mycia twarzy za pomocą ogólnodostępnych kosmetyków. Kiedy mijają kolejne dni, a włosy stają się dłuższe, pojawia się nieprzyjemne i uciążliwe swędzenie twarzy. Jego wystąpienie oznacza, że należy sięgnąć po pierwsze kosmetyki do pielęgnacji brody.

Najlepiej sprawdzają się specjalistyczne olejki i odżywki, które skutecznie nawilżają podrażnioną włosami skórę twarzy. Dobrej jakości kosmetyki nie tylko łagodzą podrażnienia, ale dodatkowo nadają skórze przyjemnego i świeżego zapachu. Aby pozbyć się nieprzyjemnego swędzenia, warto sięgnąć również po narzędzie zwane kartaczem. Kartacz to swego rodzaju szczotka do brody, która regularnie stosowana poprawia ukrwienie skóry, przez co staje się ona bardziej nawilżona.

Pielęgnacja długiej brody

Kiedy etap swędzenia minie pojawia się kolejny – tzw. spokoju. Na tym etapie broda jest już na tyle długa, że przestaje podrażniać skórę twarzy. Taki zarost wymaga już regularnej i fachowej pielęgnacji. Podstawowym kosmetykiem, jaki każdy brodacz powinien mieć w swojej kosmetyczce, jest balsam do brody. Dobrej jakości balsam pomaga nawilżyć przesuszone włosy, a także ułatwia ich układanie.

W codziennej pielęgnacji zarostu sprawdzają się także szampony do pielęgnacji brody, które usuwają zanieczyszczenia i nadają włosom świeżego zapachu. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu konkretnego kształtu brody, powinien zaopatrzyć się w wosk. Wosk do brody to kosmetyk, który pozwala układać włosy w dowolny sposób. W pielęgnacji zarostu przydają się również nożyczki oraz trymer. Pomóc w dbaniu o brodę może także wizyta w profesjonalnym salonie barberskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ile należy wymieniać zestawy opony?
Co ile należy wymieniać zestawy opony?
Bardzo wielu kierowców zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że opony zamontowane w ich aucie mają swój wiek i […]
Kuchnia na otwartej przestrzeni – kiedy się sprawdza?
Kuchnia na otwartej przestrzeni – kiedy się sprawdza?
Kuchnia na otwartej przestrzeni to bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wnętrze nie jest duże lub gdzie chcemy zagospodarować więcej […]
Duża stopa – jakie buty wybrać?
Duża stopa – jakie buty wybrać?
Problem dużej i szerokiej stopy jest częstym, spędzającym sen z kobiecych powiek problemem. W sytuacji, kiedy nasza stopa nie prezentuje […]