Co przyda się do trenowania fitnessu w domu?

Obecnie mamy do czynienia z modą na aktywny styl życia. Wiele kobiet zapisuje się na zajęcia fitness i regularnie na nie uczęszcza, aby zachować smukłą sylwetkę, wzmocnić mięśnie lub zrzucić zbędne kilogramy. Niestety zdarza się, że z powodu braku czasu w ciągu dnia nie jest to możliwe. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zestaw urządzeń i akcesoriów, które pozwolą wykonywać ćwiczenia fitness w zaciszu własnego domu. Wszelkie niezbędne elementy znajdziemy na https://matmarco-fitshop.pl/pl/c/Akcesoria-fitness/14.

Proste rozwiązania dają najlepsze rezultaty

Do trenowania fitness w domu niezbędna jest przede wszystkim specjalna mata podłogowa wykonana z pianki PVC. Musi być ona wystarczająco odporna na odkształcenia i wyposażona w praktyczny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Poza tym z pewnością przyda nam się miękka piłka gimnastyczna, która przyczyni się do znacznego wzmocnienia partii mięśniowych zlokalizowanych na brzuchu i plecach. Można ją z powodzeniem wykorzystać choćby do robienia brzuszków, grzbietów, a nawet pompek.

Nie obejdzie się również bez hantli kettlebell zapewniających wszechstronny trening. Za ich pomocą bez trudu rozwiniemy siłę, wytrzymałość i wydolność organizmu, a także zauważalnie poprawimy napięcie mięśniowe. Podstawowe ćwiczenia to w tym przypadku wymachy przed siebie, podnoszenie nad głowę oraz przysiady. W sklepach są dostępne modele o wadze od 2 do 10 kg. Pozostałe godne polecenia sprzęty to m.in.: pojedyncze sztangi i hantle (gwarancja wzmocnienia rąk), stepy służące do szybkiego truchtu, steppery (przypominają nieco orbitreki), gumy oporowe, flexi-bary (cienkie pręty z obciążnikami na końcu) oraz skakanki.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =