Żaluzje i firany – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

W trakcie urządzania nowego mieszkania nie można zapomnieć o przystrojeniu okien, w końcu firany czy żaluzje zapewniają nam prywatność. Jednak wybierając odpowiedni produkt do konkretnego pomieszczenia, możemy też uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny, dlatego lepiej nie zostawiać decyzji przypadkowi. W jakim pokoju najlepiej zamontować żaluzje oraz firany?

Ciekawa dekoracja okna

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest zawieszenie w oknach grubych zasłon w towarzystwie z transparentnymi firanami. Jednak grube kotary można z powodzeniem zastąpić żaluzjami, które są bardziej nowoczesne i praktyczne. W połączeniu z firanami zapewniającymi prywatność w ciągu dnia, żaluzje doskonale sprawdzą się w salonie, jak również w sypialni czy pokoju dziecka. W kuchni wystarczające będą same firany, najlepiej w postaci zazdrostek.

Oczywiście musimy się też zastanowić, jakie rodzaje żaluzji będą dla nas najbardziej odpowiednie. Najlepiej dopasować je do stylu, w którym urządzone jest dane pomieszczenie. W przytulnym, skandynawskim salonie sprawdzą się żaluzje drewniane, natomiast w nowoczesnym pomieszczeniu lepiej postawić na wariant metalowy.

Również wybór firan nie powinien być przypadkowy, szczególnie jeśli chcemy nadać pomieszczeniu nieco ciepła. Najlepiej w tym celu odwiedzić salon firan Poznań jest pełen sklepów tego typu, oferujących duże zaopatrzenie. Montowanie zakupionych żaluzji najlepiej zlecić profesjonaliście, szczególnie jeśli wybraliśmy model o bardziej skomplikowanym mechanizmie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =