Drewniane meble – jak dobrze je pielęgnować?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble z drewna, takie jak choćby stoły, szafy, łóżka czy komody, to stylowe produkty nadające wnętrzom naturalności oraz ciepła, ale jednocześnie należące do tych bardziej wymagających pod względem pielęgnacji. Istotna jest tutaj przede wszystkim regularność i stosowanie właściwych środków, które zapewnią im piękny wygląd na wiele lat. Trzeba przy tym pamiętać o podstawowych zasadach – zostaną one pokrótce omówione w niniejszym artykule.

Kilka uniwersalnych porad

Meble drewniane to wyroby nie przepadające za wodą, więc najlepiej czyścić je z kurzu delikatnie wilgotną, miękka szmatką, po czym od razu wycierać do sucha. Zapobiegnie to unoszeniu się kurzu i ponownemu jego osiadaniu. Można również użyć gotowych, nawilżanych chusteczek higienicznych do drewna, ale koniecznie trzeba się upewnić, że są przeznaczone do tego konkretnego materiału.

Osoby ostrożne powinny pomyśleć o usługach sprzątających – profesjonaliści w tym fachu są bowiem odpowiednio przeszkoleni i doskonale wiedzą, czego pod żadnym pozorem nie wolno stosować do pielęgnacji wyrobów drewnianych, a co nadaje się do tego wprost idealnie.

Jeśli zależy nam, aby była to najlepsza firma sprzątająca Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziemy ją bez większego problemu. Zatrudnione tam osoby stosują przeznaczone wyłącznie do mebli z drewna preparaty antystatyczne i produkty zawierające w składzie woski oraz oleje, które optymalnie zabezpieczają powłokę i nadają jej wysoki błysk.

W sytuacji, gdy mebel posiada rysy, wypełniają je właściwym środkiem lub wazeliną, a po jakimś czasie wycierają i dokładnie polerują. Nie stosują przy tym mleczek do szorowania ani żadnych szorstkich ścierek, ponieważ doskonale wiedzą, że mogą w ten sposób zniszczyć powierzchnię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ograniczenia mają standardowe paczki wysyłane kurierem?
Jakie ograniczenia mają standardowe paczki wysyłane kurierem?
Standardowa paczka – wiele osób nie do końca wie, co kryje się za tym określeniem. Okazuje się jednak, że paczki […]
Czym jest baldachim i w jaki sposób można go włączyć do wystroju dziecięcego pokoju?
Czym jest baldachim i w jaki sposób można go włączyć do wystroju dziecięcego pokoju?
Baldachim jest elementem dekoracyjnym, który zwisa z sufitu. Może być wykonany z czegokolwiek, od tkaniny do papieru do koronki, i […]
W co warto się zaopatrzyć na początku przygody z wędkarstwem?
W co warto się zaopatrzyć na początku przygody z wędkarstwem?
Wędkarstwo to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – zwłaszcza dla miłośników ryb oraz wielbicieli obcowania z naturą. To popularne […]