Drewniane meble – jak dobrze je pielęgnować?

Meble z drewna, takie jak choćby stoły, szafy, łóżka czy komody, to stylowe produkty nadające wnętrzom naturalności oraz ciepła, ale jednocześnie należące do tych bardziej wymagających pod względem pielęgnacji. Istotna jest tutaj przede wszystkim regularność i stosowanie właściwych środków, które zapewnią im piękny wygląd na wiele lat. Trzeba przy tym pamiętać o podstawowych zasadach – zostaną one pokrótce omówione w niniejszym artykule.

Kilka uniwersalnych porad

Meble drewniane to wyroby nie przepadające za wodą, więc najlepiej czyścić je z kurzu delikatnie wilgotną, miękka szmatką, po czym od razu wycierać do sucha. Zapobiegnie to unoszeniu się kurzu i ponownemu jego osiadaniu. Można również użyć gotowych, nawilżanych chusteczek higienicznych do drewna, ale koniecznie trzeba się upewnić, że są przeznaczone do tego konkretnego materiału.

Osoby ostrożne powinny pomyśleć o usługach sprzątających – profesjonaliści w tym fachu są bowiem odpowiednio przeszkoleni i doskonale wiedzą, czego pod żadnym pozorem nie wolno stosować do pielęgnacji wyrobów drewnianych, a co nadaje się do tego wprost idealnie.

Jeśli zależy nam, aby była to najlepsza firma sprzątająca Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziemy ją bez większego problemu. Zatrudnione tam osoby stosują przeznaczone wyłącznie do mebli z drewna preparaty antystatyczne i produkty zawierające w składzie woski oraz oleje, które optymalnie zabezpieczają powłokę i nadają jej wysoki błysk.

W sytuacji, gdy mebel posiada rysy, wypełniają je właściwym środkiem lub wazeliną, a po jakimś czasie wycierają i dokładnie polerują. Nie stosują przy tym mleczek do szorowania ani żadnych szorstkich ścierek, ponieważ doskonale wiedzą, że mogą w ten sposób zniszczyć powierzchnię.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 5 =